הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיצוצים ומכירת שחקנים: תוכנית ההבראה של בית"ר

בתום ישיבת דירקטוריון, החליטו במועדון על מספר דרכי פעולה לחזרה למסלול. המטרה: חיסכון כלכלי מקסימלי. האמצעים: שחרור שחקנים, קיצוצים נרחבים ועזיבת אנשי צוות. המכשול: רוב אנשי הקבוצה, בעיקר הזרים, מתנגדים למהלך. כמו כן, בשלב זה טרם הועברו כספים מהבעלים המיועד סטפן מלול

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.01.22 - 18:54

ימים קריטיים בבית"ר ירושלים. בתום ישיבת דירקטוריון הערב (חמישי), גיבשו במועדון תכנית הבראה במטרה ברורה: חיסכון כלכלי. האמצעי לכך: שחרור שחקנים, אנשי צוות וקיצוץ נרחב בחוזים. המכשול: רוב אנשי הקבוצה מתנגדים, בעיקר הזרים. כמו כן, טרם הועברו כספים מהבעלים המיועד סטפן מלול.

"אם תהיה רכישה, נשנה חשיבה", אמרו במועדון, "כרגע אנחנו מתנהגים כאילו אין רוכש", הוסיפו. בכל מקרה, במהלך ישיבת הדירקטוריון התייחס משה חוגג להתנהלות מול סטפן מלול, כשציין שטרם נכנסו כספים מהצרפתי, אך הקשר מולו נמסך וייתכן שאלו יגיעו כבר הערב.

במסגרת תוכנית ההבראה שהוצגה על ידי הנהלת בית"ר ירושלים, הוחלט על שחרור שחקנים, גם בחינם, על מנת לחסוך בשכר. כמו כן, יערכו קיצוצים כספיים נרחבים גם בצוות המנהלתי ולא רק בסגל הקבוצה.

כעת, המכשול העיקרי שעומד בין המועדון לתוכנית ההבראה הוא התנגדות רוב השחקנים למהלך, כשבעיקר הזרים לא מוכנים לשתף עימו פעולה. במידה וההתעקשות תימשך, בבית"ר החליטו שיבוצעו שחרורים חד-צדדיים, גם במחיר של תביעות עתידיות במידה וכאלו יגיעו.

במקביל, הדד-ליין שנתנו בקבוצה לסטפן מלול יפוג הערב כאשר במועדון מקווים שמי שהציג את עצמו כרוכש המיועד יקח את הקבוצה, למרות שכאמור היום הוא לא יצר קשר עם בית"ר. המפרק יצחק יונגר, שקיים כמה שיחות עם מלול, לא ידע מוקדם יותר היום להעריך אם העסקה תיסגר אבל הבהיר כי העביר את כל המסמכים הנדרשים לבדיקת הנאותות

"מחזיק אצבעות כדי שלא נצטרך ללכת למקומות לא טובים", אמר הנאמן כשהוא למעשה רומז שאם בית"ר לא תירכש בקרוב, עתיד הקבוצה לוט בערפל ותוכנית הקיצוצים הגדולה עשויה לצאת לדרך, כשבמסגרתה יצטרכו שחקנים לקצץ 30 אחוזים לפחות משכרם או לחילופין להסכים לוותר על החוזה ולהשתחרר בחינם.

בבית"ר סיפרו כי גם אחרי הראיונות שנתן לתקשורת, מלול לא לקח צעד אחורה על אף שלטענתו הותקף על לא עוול בכפו. יחד אם זאת, בעיני רבים האיש הוא עדיין סימן שאלה וישנו חשש שאם לא יגיע רוכש לא תהיה אפשרות לשלם שכר בחודש הבא.