הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאוש בבית"ר: שחקנים החלו לחפש קבוצה

בצל הודעת מלול כי יעביר כספים עד לראשון, חלק מהשחקנים איבדו סבלנות ופנו לסוכניהם: "אין ראש לכדורגל, חוששים שלא נוכל להביא כסף הביתה". בשל יחסיו של חוגג עם ברקת ובן זקן, ייתכנו טריידים עם ב"ש ואשדוד במהלך החלון. ג'וסואה מחיאס ערך אימון מלא ועשוי לשוב לסגל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.01.22 - 07:15

למרות הודעתו של סטפן מלול אתמול (חמישי), שחקנים בבית"ר ירושלים עדיין סקפטיים לגבי האפשרות שהצרפתי יעביר כספים למועדון עד ליום ראשון. יחד עם זאת, הנאמן יצחק יונגר, המנכ"ל מוני ברוש ואלי אוחנה לא מרימים ידיים ושומרים על אופטימיות עד שיימצא פיתרון לכאוס שישנו. במקביל, שחקנים במועדון הביעו חשש כבד מהמצב וכבר פנו לסוכניהם בכדי שיימצאו להם קבוצות.

הסקפטיות בבית"ר בנוגע להעברת הכספים של סטפן מלול לא מגיעה משום מקום. כזכור, מדובר באדם שומר שבת והסיכוי שהכסף ייכנס לבנק עד לתחילת השבוע הבא, בטח כשמדובר ביום חופש בצרפת, היא נמוכה.

בתוך כך, משה חוגג לא מתרגש מהאוהדים שהפגינו אתמול מתחת לביתו ומתכננים לעשות זאת גם בשבוע הבא. הבעלים כבר הבהיר כי הוא לא מתכוון להעביר את בית"ר בחינם, ומצד שני לא להזרים כספים שיסייעו למועדון לעבור את התקופה הקשה. במידה ומלול לא יעביר כסף, בית"ר, כפי שפורסם אתמול, תלך לתהליך הבראה רציני במסגרתו יפוטרו שחקנים, גם אם יתבעו את המועדון.  

במקביל, חוזי השחקנים ואנשי המנהלה שיישארו יקוצצו ונכסים כמו ירדן שועה ואביאל זרגרי יימכרו. שחקנים במועדון כבר הבהירו כי יגישו תביעות במידה ותבוצע מהם היפרדות חד צדדית. מערכת היחסים החמה בין משה חוגג לאלי ואלונה ברקת מהפועל ב"ש, כמו גם עם ג'קי בן זקן ממ.ס אשדוד, עשויה לגרום לכך ששחקנים של בית"ר ימצאו עצמם באותן קבוצות, אולי אף במסגרת של טרייד מול שחקנים מרוויחים פחות.  

"אין לאף אחד אצלנו ראש לכדורגל", אמרו בייאוש שחקנים בבית"ר. בעקבות החשש מתוכנית ההבראה, שלושה מהם כבר פנו אתמול לסוכנים שלהם כדי למצוא עבורם קבוצות לפני שיישארו קירחים משני הצדדים. "איך אפשר לחשוב על הפועל ת"א כשהקבוצה הולכת לאבדון ולא ברור אם בחודש הבא נוכל להביא כסף הביתה", אמרו.   

למרות המצב המאתגר, בית"ר צריכה גם לשחק כדורגל במחזור הקרוב. בקבוצה החליטו עוד בתחילת השבוע לא לקיים אימון בשישי מאחר והמשחק ביום שני, כשחלק מהשיקולים נבעו מהרצון להימנע מאוהדים כעוסים במתחם. כדי לכבד את חוגג, הוחלט בניגוד לשבוע שעבר שלא לקיים אימון במהלך השבת והקבוצה תתאמן מחר בשעות הערב.

מבחינת הסגל, מקס גרצ'קין עדיין חולה ולא ייקח חלק במשחק בבלומפילד נגד האדומים. איתמר ניצן ישוב להתאמן ויחזור אל בין הקורות. במקביל, בבית"ר לוחצים על מרקו ינקוביץ' לשחק על אף שהוא טוען לכאבים ועדיין לא ברור אם אוראל דגני ייהיה כשיר למשחק מול האקסית אחרי שגם אתמול התאמן בצד, כשבניגוד למונטנגרי, הבלם מראה רצון לשחק. מי שייעדר בוודאות הוא תמיר עדי שקרע את השריר ולא יהיה בסגל.

עוד בגזרת השחקנים, החלוץ הגנאי ריצ'מונד בואצ'י ינחת בשבת אחרי שישוב מאליפות אפריקה. עמית כהן שב לראשונה לאימונים אחרי ניתוח בברכו, בעוד שרועי הרמן חולה. מי שהפתיע אחרי פציעה ארוכה הוא ג'וסואה מחיאס, שערך אימון מלא. לבלם הוכנה תוכנית מיוחדת לחזרה לכושר אחרי ששב עם כמה קילוגרמים עודפים, אך לא מן הנמנע שייכלל בסגל למשחק הקרוב.