הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ינקוביץ', ג'אסי ומארה שוחררו מבית"ר

יממה אחרי שלבואצ'י נודע שעתיד לקבל מכתב פיטורים, גל השחרורים בקבוצה מהבירה נמשך. סוכנו של הקשר המונטנגרי ביקר: "בושה וחרפה". הרוכשים מארה"ב יסייעו טרם הגשת ההצעה?

תומר לוי
תומר לוי  26.01.22 - 12:58

ימים גורליים בבית"ר ירושלים: אחרי שריצ'מונד בואצ'י התבשר כי יקבל מכתב פיטורין מהקבוצה, הבוקר (רביעי) גם מרקו ינקוביץ', אדווין ג'אסי וקמסו מארה קיבלו הודעה על שחרורם מהקבוצה.

"בית"ר ירושלים הודיעה לפני שעה קלה למרקו יאנקוביץ', אדווין ג'אסי וקמסו מארה על שחרורם מהקבוצה בעקבות תוכנית ההבראה אותה נאלץ המועדון לעבור", נכתב בהודעה הרשמית. "אנו מודים למרקו, אדווין וקמסו מקרב לב וכואבים שנאלצנו להגיע לסיטואציה הזאת. לצערנו, בסופו של דבר, המועדון והיכולת שלו לשרוד כלכלית קריטיים, מה שהביא אותנו למצב הנוכחי".

סוכנו של ינקוביץ' כתב ברשתות אחרי: "יום עצוב מאוד לכדורגל הישראלי ולבית"ר ירושלים בפרט. לשלוח מכתבי פיטורין חד צדדיים?! איפה נשמע דבר כזה? איפה ההתאחדות? איפה הבקרה? איפה ארגון השחקנים?אין פה שום אחריות למשכורות של השחקנים, תתעוררו, בושה וחרפה".

בבית"ר סיפרו: "עם כל הכאב, השלושה האלה גברים. הם באו, קיבלו את המכתב ולחצו יד. הבינו את הסיטואציה. מארה אמר ש'המועדון מעל הכל, חייבים שהוא ישרוד, אני מקווה שאחזור לפה בעתיד'. עכשיו הם כאן מתחבקים עם כולם, זו סיטואציה קשה".

במקביל, עדיין אין התקדמות עם הפועל ב"ש בכל הקשור לירדן שועה. שחקנים בקבוצה אמרו לאור המצב: "עצוב שהגענו למצב שזה היחס שמקבלים הזרים. כואב הלב, אבל כולנו בבעייה. התחושה היא שנזרקנו לכלבים, ואנחנו נתונים רק לחסדי שמיים".

בתוך כך, בקבוצה ממתינים להתפתחויות חדשות בגזרת קבוצת הרוכשים האמריקנית, ומקווים שזו תגיש הצעה לרכישת המועדון. במידה שהצעה כזו אכן תוגש, ייתכן שהקבוצה תעניק סכום התחלתי לבית"ר, תוך כדי בדיקת הנאותות, על מנת לסייע למועדון במצבו הקשה.

בבית"ר מעודדים משתי היוזמות שיצאו לאור לאחרונה - קמפיין ה"הד סטארט" של האוהדים, שגייס סכום של כמאה אלף שקלים, והיוזמה שפורסמה לראשונה באתר ערוץ הספורט להקמת עמותת בית"ר ירושלים, שגייסה סכום של כמיליון ש"ח. עם זאת, ברור לכולם שללא הצעה מצד קבוצת הרכישה - ולמרות היוזמות החיוביות - בית"ר נמצאת בדרך הבטוחה לפירוק.

"מי שנרתם למהלך, מחפש לקחת את הגורל בידיים שלו", אמר נציג עמותת בית"ר החדשה, נדב שטראוכלר ל"אולפן הלילה" אמש. "המצב קשה וזה הזמן להירתם. התכלית שלנו היא לייצב את המועדון בנקודת הזמן הנוכחית, ולחבר בני אדם שיחזיקו את המועדון על מנת שלא נגיע לפירוק. אנחנו, הקהל, מביאים דמי רצינות, קיבלנו איתותים מצד אדם או יותר, שאמר שבמידה ותהיה תרומה משמעותית של הקהל - הוא ירצה להירתם".