הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "אם נחשוב רחוק מדי, נטעה בדרך"

מאמן מכבי חיפה צינן את ההתלהבות אחרי ה-0:2 על הפועל באר שבע: "בואו נחכה עם החגיגות". אבו פאני: "ברור שאנחנו מגנים את הפיגועים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.04.22 - 22:42

צפו בשחקני מכבי חיפה חוגגים עם החייל הפצוע מהפיגוע בחדרה

בלאגן גדול, הרבה עבירות, כרטיס אדום וקבוצה מאושרת אחת. מכבי חיפה השיגה 0:2 ענק על הפועל באר שבע בסמי עופר, פתחה פער של שבע נקודות בפסגה ועשתה צעד סופר חשוב בדרך לזכייה באליפות שנייה ברציפות. האם בכלל אפשר לעצור אותה?

 • שבע בום: צפו ב-0:2 רווי האירועים של מכבי חיפה על הפועל ב"ש
 • ספורי: "אוהדי חיפה קראו לי מחבל מסריח"
 • אבו פאני הרשים, לופס איכזב: ציוני משחק העונה
 • לחיבורים: צפו בשער האדיר של אבו פאני
 • נגיחה קלה, בקושי דחיפה: צפו באדום התמוה של אספרייה
 • "הרס את המשחק": ברשת לא ריחמו על גרינפלד
 • למרות הניצחון החשוב, ברק בכר צינן את ההתלהבות בסיום וטען: "יש עוד 24 נקודות בקופה, יש עוד משחקים בין הקבוצות, זה פלייאוף קשה. בואו נחכה רגע עם החגיגות. לא מתעסקים באם, יש עוד דרך ומחכה לנו משחק קשה. כל מאמן חולם להגיע עם הקבוצה שהוא אוהב הכי רחוק שיש וגם לאמן מעבר לים, אבל אם נחשוב רחוק מדי, נטעה בדרך שלנו".

  "היה משחק מאוד אגרסיבי על גבול הטעם הטוב. שתי הקבוצות נתנו 100%, המשחק לא זרם במחצית הראשונה, בחצי שני ניצלנו את היתרון המספרי וגם את זה צריך לדעת לעשות", סיכם בכר. "היה סגל מלא, חשוב ששחקנים ידעו להיכנס מהספסל ויעזרו, אנחנו נצטרך את כולם".

  ומה היה לבכר להגיד על אליניב ברדה? "הוא מכיר אותי מצוין כשחקן וכעוזר מאמן, עברנו דברים היסטוריים ביחד. היה לי קשה לעשות טייקים עליו, אבל שיחקנו את המשחק שלנו", סיפר מאמן מכבי חיפה והודה: "היה משחק עונה אמיתי עם קצב, למאמנים אולי הייתה פחות השפעה במשחק הזה".

  "הפגרה באה טוב מבחינתי גם עכשיו. אחרי עונה ארוכה, היינו צריכים את השבועיים האלו", הוסיף בכר ופרגן גם לשון גולדברג, שערך הופעת בכורה בנבחרת. "היכולת שלו לא הפתיעה אותי. המסלול שהוא עובר מדהים. הבאתי אותו לב"ש כמגן מה שהוא עושה השנה לא מובן מאליו. האישיות, היכולת המקצועית ברכה לכל מועדון ומאמן".

  עבור מוחמד אבו פאני זה היה שבוע לא פשוט והשער האדיר שכבש נתן לו סיבה לחייך חיוך רחב. בסיום המשחק נשאל על פרשת שחקני הנבחרת והגינויים וטען: "ברור שאנחנו מגנים, אבל התפקיד שלנו זה לשחק כדורגל. היה שבוע מאתגר לכולם, כולם מגנים את זה בתור בני אדם. אנחנו צריכים להתעסק בכדורגל, יש המון אנשים שיכולים לפתור את הדברים האלה".

  נחזור למשחק ולסיכום של אבו פאני. "זה לא שער אליפות, זה שער שעוזר להמשך הדרך", טען הקשר. "היה משחק קשה, אבל עשינו את העבודה לשמחתנו. יש עוד שמונה משחקים, שני מפגשים מול מכבי תל אביב ועוד מפגש מול באר שבע. פלייאוף מאוד קשה, צריכים להגיע לכל משחק לעשות את המקסימום. להישאר צנועים ולבוא מוכנים לכל משחק".