הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סילבס: "אם אכן נפסיד טכני, זו שערורייה"

מאמן סכנין לאחר ביטול המשחק מול חיפה. בהנהלה תקפו: "אם ניענש, נתבע"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.05.22 - 20:08

פארסה, ביזיון, בחרו אתם את הסופרלטיב שיתאר את מה שקרה באצטדיון המושבה. אלפי אוהדים הגיעו לראות את המשחק בין מכבי חיפה לבני סכנין, במה שהיה אמור להיות משחק ההכתרה של הירוקים, אולם המשטרה החליטה להוציא צו סגירה לאצטדיון, בעקבות מחסור במאבטחים. בבני סכנין לא הבינו על מה המהומה, כשמוחמד אבו יונס ניסה להרגיע: "חסרים מקסימום 20 מאבטחים, על זה לבטל משחק?".

 • גורמים בהתאחדות: סכנין צפויה להפסד טכני
 • פארסה: נדחה המשחק בין סכנין ומכבי חיפה
 • צפו בשידור החי: אוהדי חיפה מחוץ למושבה
 • "סכנין חייבת לרדת ליגה": זעם ברשתות
 • המשטרה: "סכנין פעלה באופן המסכן אוהדים"

  מאמן סכנין חיים סילבס אמר לאחר מכן: "אנחנו לא יודעים מי אשם במה, אם אכן נפסיד - זו שערורייה". גורמים בקבוצה הוסיף: "אם ניענש, אנחנו נתבע. עשינו הכל כדי לעמוד בדרישות והבאנו מאבטחים. כולם במירון, מה רוצים מאיתנו?".
 • עוד הוסיף: "אני מקווה שהערך הספורטיבי יהיה מעל כל לוגיסטיקה, בירוקרטיה ופוליטיקה. זה שנפגע הכי הרבה פה זה הערך הספורטיבי, כי זה מה שנפגע בו הכי הרבה. אין לי איך לתאר את האכזבה שלי. הגענו לפה מוכנים כדי לנצח את המשחק ולהיאבק על המקום ה-4 ולהגיע לאירופה, מכבי חיפה כבר הגיעו עם האוהדים לחגוג אליפות".

  "מרגיש לי שזה קל מדי, ביטלו את המשחק מהר מדי. אני מאוד מקווה שזה לא ייגמר פה ויתנו לנו לשחק את המשחק הזה, כי אם לא זה יהיה מאוד מאכזב. יש פה שחקנים שנלחמו עונה שלמה למשהו שהוא כמו תואר עבורם, אני והצוות גם. אין לי מושג אשמת מי זה".

  דובר הקבוצה, מונדר חלאיילה: "חשוב שבאירוע הזה שהוא נדיר בעולם הכדורגל, ובמיוחד בליגה הבכירה, שכל בעלי העניין בכדורגל, יחשוב פעם אחת כשמדובר בסכנין לחשוב בצורה חיובית, יצירתית ולא בצורה של מקל ועונשים. לחשוב ביחד איך אנחנו יוצאים גדולים, מתגברים על האירוע הזה ומאפשרים לקיום ולהבאת ערכי הספורט על כר הדשא".

  כזכור, הסאגה סביב החוסר במאבטחים החלה כבר אתמול, כשסכנין הייתה צריכה להחליף את חברת האבטחה בה השתמשה למשחק, רק שהבעיה הייתה שהחיפושים אחר חברת אבטחה חלופית למשחק החלו מאוחר מידי. רוב חברות האבטחה כבר נתפסו לאירועים כמו שאר משחקי ליגת העל של היום והילולת מירון, שתצא לדרך ביום רביעי.

  עוד לפני כן, המשחק עבר מדוחא בעקבות עונש הרדיוס של סכנין, שהופעל במשחק נגד מכבי חיפה. הקבוצה מהמגזר חיפשה איצטדיון אחר וביררה גם לגבי טדי, אך לא התקבל אישור לכך ולבסוף הוחלט שהמשחק יעבור לאיצטדיון המושבה בפתח תקווה.

  כעת, גורמים בהתאחדות לכדורגל טוענים כי בני סכנין תעמוד לדין וצפויה לספוג הפסד טכני על המשחק. במילים אחרות, מכבי חיפה תזכה באליפות ללא צורך לעלות על הדשא, כשיוותר עוד מחזור אחד לסיום העונה. מהמנהלת נמסר: "צר לנו כי קבוצת בני סכנין לא עמדה בהתחייבויותיה ובסיכומים שנקבעו בין הקבוצה למשטרת ישראל ואילצה את המשטרה לבטל את המשחק כשעתיים לפני מועד המשחק".