הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפסד טכני לסכנין ללא הפחתת נקודות בפועל

ההתאחדות לכדורגל הטילה עונש קל על הקבוצה מהמגזר, שגם נקנסה ב-100 אלף ש"ח בפועל, לצד עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות עד לתום עונת 2022/23

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.22 - 11:42

בני סכנין עלתה לכותרות בשבוע שעבר לאחר התנהלותה הביזיונית, שהובילה לביטול מה שאמור היה להיות משחק ההכתרה של מכבי חיפה. אחרי שתובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, הגיש נגדה כתב אישום בשבוע שעבר, הקבוצה מהמגזר קיבלה היום (ראשון) עונש קל יחסית למעשיה.

ההתאחדות הודיעה כי בעקבות המחדל, סכנין נענשה בהפסד טכני ותוצאת המשחק מול מכבי חיפה תעודכן ל-0:3 לירוקים. בנוס, הקבוצה נקנסה ב-100 אלף ש"ח ויכולה להיות מעודדת מכך שלא נענשה בהפחתת נקודות בפועל, אלא רק בעונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות עד סיום עונת 2022/23.

"כזה דבר טרם קרה בהיסטוריה של הכדורגל המקצועני במדינת ישראל", נכתב הכתם האישום בשבוע שעבר, והיום נטען בנוגע להחלטה: "כלו המילים לתאר את אשר אירע. במצבו הנוכחי של הכדורגל הישראלי, בשנה רווית אלימות שלא נראתה כמוה ביציעים ומחוצה להם, הרי שאין באירוע זה יותר התנהלות מבישה וחובבנית לכל דבר ועניין של המועדון וקברניטיו. ניתן לקבוע כי דרכה של הנאשמת אינה תואמת בלשון המעטה התנהלות של קבוצה בליגה מקצוענית, בספק אם אפילו בליגה חובבנית או במסגרת תחרותית רשמית כלשהי".

"אדגיש כי יש בעונשים אלו על מנת לשקף את מורת הרוח, בלשון המעטה, מהתנהלותה החובבנית של הנאשמת ומתוצאות התנהלות זו. למזלה של הנאשמת הרי שזוהי הרשעתה הראשונה העונה בעבירה מסוג זה, אחרת היה עונשה כבד הרבה יותר. בשולי הדברים אדגיש כי יהיו תוצאות דיון זה כתמרור אזהרה לנאשמת לסור מן הדרך החובבנית בה התנהלו הדברים, ומגישת 'יהיה בסדר' בה לקתה, וקריאת כיוון למען תחזור לדרך התנהלות של קבוצה מקצוענית בליגה מקצוענית".

כזכור, באתר ערוץ הספורט פורסם שבית הדין לא צפוי יאמץ את בקשת ההתאחדות להורדת נקודות בפועל לסכנין בעונה הבאה, זאת מאחר שעל פי התקנון של אי עמידה בחובות הקבוצה הביתית לא מדבר על הפחתת נקודות בפועל, אלא רק על הפסד טכני.