הבוגאטי של רונאלדו מוכנה?

יצירת המופת של בוגאטי סיימה את תהליכי הפיתוח כמעט שנתיים אחרי שהוצג דגם הראווה. אבל האם היא באמת נקנתה על ידי כוכב הכדורגל, או שמא מדובר בשייח סעודי?

ניר בן טובים  10.06.21 - 15:03

תגיות: בוגאטי

תחילת כתבה

בתחילת 2019 הכרנו את את בוגאטי "La Voiture Noire", "מכונית שחורה" בתרגום לעברית, או מנקודת מבט הסטורית פרשנות חדשה של בוגאטי Type 57 SC מ-1930. זוהי מכונת-על קיצונית שהוזמנה על ידי לקוח אנונמי שעדיין איננו יודעים עליו דבר, פרט לרמיזות שככל הנראה מדובר בכוכב הכדורגל כריסטיאנו רונאלדו שהפך ללקוח VIP של המותג הצרפתי.

שנתיים לאחר מכן "La Voiture Noire" מתגלגלת החוצה. על אף הקשיים הלוגיסטים שנבעו בשל מגפת הקורונה, זו מכונית שמבטאת את מוטיב "הבלעדיות" היוקרתי של בוגטי, או "מיזם המגלם את כל היצירתיות והאמנות של בוגאטי", כך מתאר אותה סטפן וינקלמן, נשיא המותג. השם אולי נשמע חסר משמעות, אבל הוא חולק כבוד לאחד מארבעה עותקים של Type 57 SC Atlantic שהייתה בבעלות בנו של אטורה בוגאטי, ז'אן בוגאטי; מכונית נדירה שנעלמה מהמפה ב-1938 ושערכה כיום לא ניתן לחישוב.

בוגאטי חתמה את הפיילוט עם מבחנים אובאלים ומבחני מסלול מתפתלים הדרושים לאימות הביצועים שלה, וזאת אחרי מאות שעות הדמיה ועבודה במנהרות רוח כדי לייצר מכונית אולטרא חזקה, אולם גם כזו שחייבת להיות עמידה ואמינה תחת עומסים קיצוניים; כמו רוב דגמי בוגאטי היא מצוידת בתחנת כוח לא שגרתית: בתוכה פועם בלוק ענקי בנפח 8.0 W16 עם הספק של 1,500 כ"ס ומומנט של 160 קג"מ עם תיבת הילוכים דו-מצמדית 7-מהירויות והנעה כפולה. ההאצה ל-100 קמ"ש היא בסביבות 2.1 ש'.

ביחס למכונית אליה התוודענו בשנת 2019 כמעט ואין שינויים מלבד חישוקים חדשים עם צמיגי פיילוט ספורט Cup2 תוצרת מישלן. מאחור יש ספוילר אחורי גדול שעובר מצד לצד ומשמש כחיזוק אווירודינמי לאזור הזנב ולבלם האוויר - אלמנט אקטיבי שהופעל לראשונה בהצלחה גדולה לדברם במסגרת המבחנים. החלק האחורי כולל רצועת LED גדולה העוברת מצד לצד ומשוכפלת בהמשך על ידי פיסת מתכת. בקצה התחתון מפזר (דפיוזר)  מאסיבי שמסתיר לא פחות משש יציאות פליטה.

עד עכשיו לא נחשף חלל הפנים, ולמרות שהם לא סיפקו תמונות ניתן לראות בתקריב כי הריפוד נעשה בעור חום 'הוואנה' בהשראת 57 SC Atlantic, אשר מחדד את הניגודים מול האלומיניום המוברש.  

הבעלים של המכונית יצטרך להיפרד מ-11 מיליון יורו (לפני מיסים), מה שהפך אותה למכונית היקרה ביותר בעולם עד הגעתה של רולס רויס 'זנב הסירות' שהושקה לאחרונה ב-23 מיליון יורו. לא ידוע דבר על הבעלים המסתורי, אולם מקורבים לצלחת אומרים באופן די משכנע שמדובר בכריסטיאנו רונאלדו, כוכב הכדורגל הפורטוגזי שהפך לשם נרדף לאספן מכוניות בוגאטי וברשותו מספר דגמים של המותג בשווי כולל של כמה עשרות מיליוני יורו.  על פי מקורות אחרים, היא עתידה להמסר לשייח מאיחוד האמירויות. ימים יגידו.

אוסף מכוניות הבוגאטי של רונלאדו. כבר אין מקום בחניה