הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסאי דגו: "לא אוהב שמרחמים עליי יותר מדי"

מאמן מכבי חיפה אחרי הזכיה באלוף האלופים: "צ'אלובה? אני בא רק לאמן, אלברמן מטפל בזה. אני מאמין שיגיע לכאן השחקן שאנחנו מחכים לו"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.07.23 - 23:00

זה לא הלך לה בקלות, אבל מכבי חיפה עמדה הערב (שבת) במשימה שלה והניפה את התואר הראשון של העונה. החבורה של מסאי דגו נחלצה מפיגור בסמי עופר וניצחה 1:3 את בית"ר ירושלים בגמר אלוף האלופים. האלופה בשלוש השנים האחרונות שימחה את הקהל הביתי, והמאמן החדש שלה התייחס לדברים שראה היום מקבוצתו על הדשא.

לחצו כדי להרשם לערוץ הטלגרם החדש של ערוץ הספורט

"יש גביע וזה הדבר הכי חשוב למרות שלא קיבלתי את המדליה", סיפר מסאי דגו ושיתף בכנות בתחושות המעורבות שלו: "אני חייב להקדיש את הניצחון הזה למשפחה שלי, בעוד יומיים ימלאו 30 ללכתו של אבי היקר שהלך איתי תמיד. אני מקדיש לו את הניצחון הזה, כל המשפחה הגיעה לכאן וליוו אותי. ברוך? אני חושב שלברוך דגו יש מקום גם היום בכל קבוצה בכדורגל הישראלי".

על המשחק אמר: "זה היה משחק לא פשוט. ידענו שמגיעה לכאן קבוצה שנותנת את הכדור כדי לנסות לעקוץ, המחצית הראשונה שלנו הייתה גרועה מאוד ואני שמח שעשינו את השינויים הנכונים. ליאור רפאלוב הביא רוח טובה וגם ענאן חלאילי. אני לא אוהב שמרחמים עליי יותר מדי, היה לי חשוב שהשחקנים ירגישו אותי מהרגע הראשון ויש כאן קבוצה מדהימה".

על התחושות לעמוד על הקווים כמאמן מכבי חיפה: "במשחק הראשון היו לי צמרמורות בגוף. אימנתי בלאומית ובליגת הנוער ולהגיע לסמי עופר להר הגעש הירוק הזה. אי אפשר לדמיין דבר כזה, צריך לחוות את זה בשביל להסביר מה זה נותן לגוף ומה ההרגשה ואני מאוד שמח כרגע. אני מקווה שנמשיך ככה, יש לי דרישות מאוד גבוהות. אמרתי לשחקנים גם במשחק באירופה שרק המחצית השניה הייתה טובה".

"יש לי שני עוזרי מאמן, דושאן אחראי על כל משחק ההגנה ושחר יותר על החלק ההתקפי, זלפה על המצבים הנייחים. הצוותים היום מאוד דינמיים ואין לי בעיה עם זה. אני מבין את ההערות לגבי מה שקורה על הקווים, אקח לתשומת ליבי. אני החלטתי להתנתק מהכל, שומע את הביקורת אבל בסוף אתם תבחנו אותי רק על דבר אחד וזה התוצאות".

על נתניאל צ'אלובה: "מבחינתי אני בא רק לאמן. יש את גל אלברמן והצוות שלו שעובדים ימים ולילות, היה לנו חוסר מזל עם שלושה שחקני קישור שישבנו וראינו ובסוף זה גם תלוי בשחקן. הקבוצות רצו לעשות את העסקה, השחקנים בסוף לא רצו להגיע. אני מעורב בצירוף שחקנים, אנחנו רואים את התכונות, אבל את כל מה שקורה מאחורי הקלעים אני פחות נכנס לזה. אני מעורב, אבל סומך על גל והוא יודע איזה שחקנים טובים לכאן".

צ'ארון שרי חייך אחרי הזכייה: "אני מאוד שמח מתואר נוסף. זה היה חשוב מאוד שננצח את המשחק הזה, זאת תחושה טובה לזכות בתואר כדי להמשיך. הגול של מסי? ראיתי אותו, גול מדהים וגם שלי היה מדהים, אני שמח שכבשתי אותו כי ב-1:1 הכל היה קל יותר. הבדלים בין בכר לדגו? אין יותר מדי. אני חושב שהוא מבין מאוד בכדורגל, ברק היה מדהים ועכשיו הגיע מסאי והוא מוכשר מאוד".

"אני לא יודע מה מכבי חיפה תצרף", התייחס הקשר לחלון ההעברות. "אני שמח מהקבוצה שיש לנו ויש אנשים שיעשו את העבודה. אני קצת עייף מהמשחק, אבל מחר נקבל מנוחה ונמשיך לעבוד לקראת ההמשך".