הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השיקום בדרך: החודשים הקרובים של אבדיה

חומרת הפציעה, הסיבות, התהליך ולמה היה לו מזל. תמונת מצב

יונתן קריא  23.04.21 - 19:52

תגיות: NBAדני אבדיה

עונת הרוקי של דני אבדיה ב-NBA הגיעה רשמית לסיומה, לאחר שנפצע במשחק נגד גולדן סטייט, ו-וושינגטון בישרה שהוא ייעדר מהמגרשים כשלושה חודשים. על פי הוויזארדס, אבדיה שבר את הפיבולה (השוקית), שבר דק שנקרא Hairline Fracture - קו שיער. המקור לשם הוא מאחר שהשבר כה דק, שמדמים אותה לשיערה.


אז מה עושים?
בשבר מסוג זה אין תזוזה של פרגמנטים (חתיכות) השבר ולכן אין צורך בניתוח. לרוב, יקבעו את הקרסול והשוק בגבס למשך 4-6 שבועות ולאחר מכן דני יתחיל פיזיותרפיה. אם הייתה תזוזה בין חלקי השבר, הרוקי הישראלי היה מגיע לניתוח וזמן ההחלמה היה מתארך במספר חודשים, אז אפשר לומר שהמזל איתו.

למה זה קורה?
לפי הדיווחים, לדני היה שבר מאמץ באזור כבר תקופה, ושבר מאמץ הוא גורם מרכזי ביצירת "שבר אמיתי". לעומת זאת, שבר כזה יכול גם להיגרם מתנועה סיבובית בקרסול (כפי שקרה) כך שלא ברור מה הגורם המרכזי אך סביר שמוערבות של שניהם גרמה לפציעה.
.
השיקום
במהלך השיקום, אבדיה יחזק את הקרסול (שייחלש בעקבות הקיבוע הממושך) ויעבוד על יציבות וטווחי תנועה. לאחר השלב הראשוני הוא יעבור לעבודה במגרש על אספקטים של כדורסל תוך חיזוק הקרסול, ובסך הכל, השיקום (כולל הקיבוע) נמשך לרוב כשלושה חודשים.
.
חומרת הפציעה
ישנן מספר רב של פציעות אשר מפריעות לתפקוד עתידי של הספורטאי כמו קרע בגיד אכילס או רצועה צולבת, אך לשחתנו, פציעה זו לא נחשבת לחמורה ואחריה דני צפוי לחזור לתפקוד מלא.

לעמוד הפייסבוק של יונתן קריא