הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהמורה בדרך: הנסיקה של הנציגות נעצרה

אחרי מחזור ראשון מוצלח מאוד, המחזור השני של הנציגות הישראליות באירופה היה פחות טוב - ועדיין, למרות נקודה אחת משש, יש מקום לאופטימיות. מעקב הדירוג השבועי של הישראליות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.10.21 - 14:45
(צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב)
(צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב)

אחרי מחזור ראשון מצוין מבחינת הניקוד של הנציגות הישראליות, המחזור השני, די בצורה צפויה, היה מעט פחות טוב. מכבי חיפה ומכבי ת"א יצאו למשחקי חוץ לא פשוטים והצליחו לחלץ נקודה אחת, שהגיעה מהמפגש של הצהובים עם לאסק לינץ באוסטריה. אם גם במחזור כזה יש ניקוד, אפשר להיות אופטימיים. שבוע שני למעקב הדירוג של הישראליות.

המצב הנוכחי של ישראל: אחרי שני מחזורים בשלב הבתים הנציגות הישראליות צברו בסך הכל 4.5 נקודות (התיקו של מכבי ת"א הוסיף לנו 0.25 נק'). זה מציב את המדינה במקום ה-12 העונה. יחד איתנו נמצאת מולדובה של הלהיט התורן שריף טיראספול. הניקוד הזה מתווסף לארבע העונות הקודמות ומציב אותנו במקום ה-23 בדירוג עם 22.125, לא רחוק מדנמרק שבמקום ה-22 (22.575). כדי להוסיף נציגה חמישית במפעלים ישראל צריכה לסיים את העונה במקום ה-15. זה לא בר השגה בגלל שתי עונות חלשות - 18/19 (2.625) ו-19/20 (2.375). לשם הפרופורציה, אם הדירוג היה נקבע על פי שתי העונות האחרונות ישראל היתה מדורג במקום השמיני המקנה לאלופה מקום אוטומטי בשלב הבתים של ליגת האלופות.

התחלנו את העונה: מקום 23
כרגע: מקום 23
בעונה הבאה: מקום 21

דירוג מועדונים
מכבי ת"א: הצהובים איבדו את 16/17 המצויינת (5 נקודות), אבל עדיין נמצאים במצב נהדר. העונה הם צברו 3 נקודות אחרי שהשיגו 8 בעונה שעברה ומדורגים במקום ה-73 יחד עם אלקמאר. המשמעות היא שמכבי ת"א תהיה, ככל הנראה, מדורגת בכל מפעל בו תתחיל את המוקדמות, אם תעפיל לאירופה (ליגת האלופות או ליגת המחוזות).
התחילה את העונה: מקום 71
כרגע: מקום 73

מכבי חיפה: אחרי מחזור אחד בשלב הבתים של הקונפרנס ליג הירוקים עלו ל-6.5 נקודות, ולא הוסיפו לעצמם ניקוד בברלין. צריך לציין שבמשך שלוש עונות הם לא צברו בכלל נקודות, כך שכל עונה עם עלייה לשלב הבתים היא קריטית להמשך. כרגע הם במקום ה-167 באופ"א יחד עם סיבאספור, לוצרן ודומז'אלה. הסיכוי שלהם להיות מדורגים בסיבובים הראשונים של המפעלים האירופאים עלה, אך בהמשך הם ייאלצו לפגוש יריבות חזקות יותר.
התחילה את העונה: 250
כרגע: מקום 167