הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדרך לעונת שיא? עוד קפיצה לנציגות בדירוג

חיפה ומכבי ת"א עזרו להשאיר את דנמרק מאחור. המעקב השבועי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.10.21 - 08:32

ותודה לאופ"א. המפעל החדש של הארגון או בשמו הרשמי, הקונפרנס ליג, מאיר פנים לנציגות הישראליות ולראשונה העונה, שתיהן רשמו ניצחונות בשלב הבתים ונמצאות עמוק במאבק על מקום בשלב הבא. מכבי ת"א עשתה צעד גדול אל עבר המקום הראשון בבית עם 0:5 נהדר על הלסינקי ומכבי חיפה השיגה שער ראשון וניצחון ראשון בשלב הבתים עם 0:1 על סלביה פראג. מחזור כזה היה בפנטזיות שלנו כאשר התחיל המפעל. והקפיצה בדירוג של אופ"א, בהתאם.

המצב הנוכחי של ישראל: אחרי שלושה מחזורים בשלב הבתים הנציגות הישראליות צברו 5.5 נקודות (חצי נקודה לכל ניצחון בבתים), שמתקרבות לניקוד הנהדר מהעונה שעברה (7 נקודות) ואולי אפילו לעונת השיא, 01/02 בה צברנו 8.333 נקודות. זה מציב את המדינה במקום ה-9 מבחינת ניקוד העונה, בצמוד לשווייץ. זה עוזר לישראל לקפוץ שני שלבים אל המקום ה-21 בדירוג הכללי (23.125 נקודות), תוך שהיא עוקפת את דנמרק ושבדיה. כזכור, כדי להוסיף נציגה חמישית במפעלים ישראל צריכה לסיים את העונה במקום ה-15, שם נמצאת קרואטיה עם 24.9 נקודות.

התחלנו את העונה: מקום 23
כרגע: מקום 21
בעונה הבאה: מקום 21

דירוג מועדונים
מכבי ת"א: הצהובים איבדו את 16/17 המצויינת (5 נקודות), אבל עדיין נמצאים במצב נהדר. העונה הם צברו 5 נקודות אחרי שהשיגו 8 בעונה שעברה ומדורגים במקום ה-67 יחד עם וולפסבורג, אלקמאר, ספרטק מוסקבה ואסטנה. המשמעות היא שמכבי ת"א תהיה, ככל הנראה, מדורגת בכל מפעל בו תתחיל את המוקדמות, אם תעפיל לאירופה (ליגת האלופות או ליגת המחוזות).
התחילה את העונה: מקום 71
כרגע: מקום 67

מכבי חיפה: אחרי שלושה מחזורים בשלב הבתים של הקונפרנס ליג הירוקים עלו ל-7 נקודות אחרי הניצחון על סלביה פראג. צריך לציין שבמשך שלוש עונות הם לא צברו בכלל נקודות, כך שכל עונה עם עלייה לשלב הבתים היא קריטית להמשך. כרגע הם במקום ה-157 באופ"א יחד עם בודו גלימט ונפצ'י באקו, בין השאר. הסיכוי שלהם להיות מדורגים בסיבובים הראשונים של המפעלים האירופאים עלה, אך בהמשך הם ייאלצו לפגוש יריבות חזקות יותר.
התחילה את העונה: 250
כרגע: מקום 157