הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ואן לוון עשה לי עוול. הוא לא כיבד אותי"

טל בן חיים אחרי העפלת מכבי תל אביב. יצחקי: "קונה תוצאה כזו בדרבי"

תומר לוי
תומר לוי  04.11.21 - 21:47

תקופה לא פשוטה עברה על מכבי תל אביב, כזו שהסתיימה בפיטוריו של פטריק ואן לוון, וכעת, אפשר להגיד שהיא זוכה למעט רגעים של נחת. הצהובים הבטיחו את העלייה לשלב הנוק-אאוט בקונפרנס ליג אחרי 0:2 על הלסינקי, נותרו במקום הראשון בבית ועשויים להבטיח את הפסגה מה שיסדר להם העפלה אוטומטית לשמינית גמר המפעל.

לטל בן חיים היה הרבה מה להגיד אחרי שפתח בהרכב: "הקפיאו אותי, אין לי מושג למה. לא שיחקתי, אין דבר שמתגעגעים אליו יותר. אם יש שחקן שיש לו משהו ברשימה לפני זה, מקומו לא להיות בכדורגל. אני רוצה להתרכז בטוב, חזרתי היום ומקווה שהיעדרויות כאלו לא יקרו עוד. עוול מוואן לוון? כן, מבחינתי. אני לא רוצה לפתוח, כשדוניס פוטר שאלתם אותי וציפיתם לתשובה ספיציפית, ואמרתי שאני מעדיף לכבד ואמרתי שיש לי המון מה להגיד".

ברק יצחקי נשאל עד כמה חשוב הניצחון: "מאוד חשוב, חושב שעשינו משחק טוב. לא מושלם, אבל טוב. זה עוד משחק שיכול להחזיר לשחקנים את הביטחון, יש מפה הרבה נקודות שארצה לשפר וגם טובות. אנתח את המשחק עם הצוות וננסה לשפר את מה שלא עבד. אני אוהב לתת חופש לשחקנים במיוחד בחלק הקדמי, אמרתי להם 'יש לכם את החופש, תעשו אחד על אחד ופעולות שאתם יודעים'. הם נולדים עם זה, ואתה לא יכול לעצור אותם מלעשות את זה".

על טל בן חיים הוסיף המאמן הזמני: "אמרתי לשחקנים ביום הראשון שכולם יקבלו הזדמנות, אם יוכיחו עצמם באימונים. יש לי 11 שחקנים, מספר מוגבל, ואני משתמש בחילופים נכון ומי שמגיע לו ישחק. לטל היה משחק טוב, הוא יכול היה לשחק טוב יותר. אם אני קונה בדרבי תוצאה כמו היום? אני יכול להגיד שלא?".

"אני שמח שהשחקנים עשו את הדברים שביקשתי מהם", המשיך יצחקי. "אני לא מרוצה מהמחצית השנייה, הייתה לנו שם ירידה ונצטרך לשפר את זה. הגענו למספיק מצבים, אנחנו יכולים לייצר עוד. אבל לאט לאט, עדיין זה מפעל אירופי ותמיד קשה, לא משנה מול מי. אני שמח שעשינו את זה קל למרות שתמיד קשה. גם בעונה שעברה עשינו עונה אירופית די יפה, עברנו את שלב הבתים, שיחקנו מול קבוצה ששיחקה בברנבאו, שיחקנו מול שחטאר ולא נפלנו מולה בשני המשחקים. העונה פתחנו טוב ובמקום שהבטיח לנו עלייה, זה חשוב גם הצד הכלכלי. זה מכניס ביטחון לשחקנים, נותן להם אמונה שיש להם האיכות ורק צריך להביא אותה למגרש".

המאמן הגיב במסיבת העיתונאים עוד על ההתבטאות של טל בן חיים: "עם כל הכבוד, לא הייתי זה שהחליט את ההרכב, לכן ממנים מאמן שיהיה לו חופש עבודה לפי מה שהוא חושב. לא הייתי משתמש במילים שטל השתמש. יש פה התחלה חדשה והם צריכים להוכיח לי במגרש ובאימונים מי ישחק. היום טל קיבל הזדמנות ופעם אחרת יכול להיות מישהו אחר. עשיתי חלוקת עומסים. אייל גולסה היה צריך לנוח וראיתי לנכון שגבי (קניקובסקי) יכול לשחק באמצע".

מתן חוזז סיכם: "אנחנו מרוצים, יודעים שזה מה שמצפים מאיתנו. יש אווירה טובה, שחקנים נהנים, כולם מרימים קצב באימונים. סגנון המשחק השתנה קצת עם יותר החלטיות. הדרבי? כל המועדון והאנשים יודעים כמה חשוב הדרבי לשתי הקבוצות, לנו ולקהל. ניתן 100% כמו בכל משחק".