הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נקבעה הגרלת שלב הבתים של יורו 2024

הגרלת יורו 2024 זימנה בית אדיר של ספרד, קרואטיה ואיטליה. גרמניה תפתח את הטורניר מול סקוטלנד, אנגליה שובצה לבית עם דנמרק. כל הבתים לפניכם. החגיגה מתחילה ביוני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.23 - 19:53

חצי שנה לפני החגיגה הגדולה של הקיץ, נערכה הערב (שבת) הגרלת שלב הבתים של יורו 2024 וזימנה כמה משחקים ומפגשים מרתקים.

כזכור, 24 נבחרות לוקחות חלק ביורו הקרוב, כאשר שתי הראשונות מכל בית יעלו לשמינית הגמר ובנוסף גם ארבע הנבחרות שיסיימו במקום השלישי הטוב ביותר. עדיין לא ברור מי יהיו שלוש הנבחרות שיעלו מהפלייאוף, שיכלול גם את נבחרת ישראל, ויערך בחודש מארס.

המארחת גרמניה שובצה לבית A ותוציא לדרך את הטורניר במפגש עם סקוטלנד ב-14 ביוני באליאנץ ארנה בגרמניה. בנוסף, אלופת אירופה שלוש פעמים בעבר תתמודד גם עם הונגריה ושוייץ.

בית B מסתמן כבית המסקרן ביותר ויפגיש את ספרד עם קרואטיה בשחזור גמר ליגת האומות וגם עם איטליה אלופת אירופה בשחזור של גמר יורו 2012. בנוסף, אלבניה שהעפילה בפעם השניה בתולדותיה ליורו תנסה לקלקל לגדולות.

בית C כולל את אנגליה, סגנית אלופת אירופה, יחד עם דנמרק בשחזור של חצי גמר יורו 2020. סרביה, שחוזרת ליורו בפעם הראשונה מאז 2000, תתמודד בבית הזה וגם סלובניה.

סגנית אלופת העולם צרפת שובצה לבית D עם הולנד האטרקטיבית. עוד בבית: אוסטריה ומנצחת פלייאוף A, שתהיה אחת מבין: פולין, אסטוניה, וויילס ופינלנד.

אם ישראל תעפיל מפלייאוף מסלול B, בו נמצאות גם אוקראינה, בוסניה ופינלנד, הרי שהיא תשובץ לבית עם בלגיה, סלובקיה ורומניה שכבר היתה בבית הישראלי במוקדמות.

פורטוגל שזכתה ביורו 2016 תתמודד בבית F עם טורקיה, צ'כיה ומנצחת פלייאוף C, שתהיה אחת מבין: גאורגיה, לוכסמבורג, יוון וקזחסטן.