$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג ענק לישראל פרמייר טק: סטיבי וויליאמס ניצח בפלאש וואלון

ניצחון ראשון אי פעם לקבוצה הישראלית באחד המרוצים היוקרתיים בסבב. על אף תנאי מזג אוויר קשים, הרוכב הוולשי הדהים עם מתקפה עוצמתית בטיפוס הקשה ביותר והותיר את מתחריו ללא מענה: "תמיד חלמתי לנצח קלאסיקה בלגית"

מערכת שוונג  18.04.24 - 13:30
סטיב וויליאמס מנצח | צילום: ספרינט סייקלינג
סטיב וויליאמס מנצח | צילום: ספרינט סייקלינג

לכתבות נוספות בנושא אופניים לחצו כאן

ניצחון ענק לישראל פרמייר טק הערב (רביעי) בבלגיה. סטיבי וויליאמס, הרוכב הוולשי של הקבוצה הישראלית השיג לה את אחד הניצחונות הגדולים בהיסטוריה בת עשר השנים שלה - בקלאסיקה "פלאש וואלון".

מדןבר במרוץ השני מבין שלוש הקלאסיקות של הארדנים, ונחשב לאחד המרוצים היוקרתיים בסבב. הוא מתקיים מאז 1936, והטיפוס למור דה הוי האייקוני, איתו הרוכבים מתמודדים שלוש פעמים ושקו הסיום נמצא בפסגתו, כולל חלקים תלולים מאוד של למעלה מ-18 אחוזי שיפוע.

לצפייה בתקציר המרוץ לחצו כאן

בנוסף לתוואי המאתגר, הפעם התווסף לרוכבים קושי נוסף, מזג האוויר. קור עז, גשמים ואפילו קצת שלג לפרקים, שהפך את 199 הק"מ לקשוחים במיוחד. בשל התנאים המחרידים, רק 44 מתוך 175 הרוכבים סיימו את המרוץ, כשרבים מהבכירים לא מגיעים לקו הסיום. בין אלו שלא פרשו היה גם טיש בנוט, שסיים תשיעי, לאחר שבילה את הלילה לצד אשתו היולדת.

בחזרה לקבוצה הישראלית - הניצחון ה-16 של הקבוצה מאז פתיחת העונה הוא ללא ספק ההישג האיכותי ביותר שרשמה במרוצי הקלאסיקות הבלגים אי פעם. אף שהקבוצה ניצחה שלושה שלבים בטור דה פראנס, יהיו שיטענו שהיום מדובר בהישג גדול אף יותר, בוודאי מבחינת מספר הנקודות שגרפה בדירוג העולמי, בדרך לחזור למועדון הגדולות בעולם - הוורלד טור.

מי שהשיג את הניצחון הזה, סטיבי וויליאמס בן ה-28, עשה זאת בסטייל הכי דרמטי שיש. הוולשי שניצח גם בטור דאון אנדר מוקדם יותר העונה, היה ללא ספק הרוכב האגרסיבי במרוץ הקשוח. הוא היה בקבוצה סלקטיבית שהצליחה לבודד את עצמה מהפלוטון בחלק האחרון של המרוץ. לקראת הסיום הייתה זו קבוצה של למעלה מ-30 רוכבים שנעה לעבר העלייה האחרונה, כאשר וויליאמס שמר על מיקום בעשירייה הראשונה כמעט כל העת.

השיא הגיע כשוויליאמס מתזמן בצורה מושלמת את ההתקפה שלו שהולידה את הניצחון. הוא תקף בטיפוס האחרון למור דה הוי האימתני, ולא השאיר לאף אחד מהיריבים ההמומים והמותשים שלו שום סיכוי. הוא חצה את קו הסיום אחרי 4:40:24 שעות, והקדים במעט את קווין ואקלאן (Arkéa - B&B Hotels) שניסה לסגור עליו לקראת הסיום, ללא הצלחה. מקסים ואן חילס (Lotto Dstny) השלים את תמונת הפודיום.

וויליאמס נראה ונשמע המום לא פחות מיריביו בסיום , מנסה למצוא את המלים: "זה היה מדהים... מדהים... תמיד חלמתי לנצח קלאסיקה בלגית והנה זה הגיע היום". כשהתבקש להסביר איך עשה זאת, העניק את התשובה הכי פשוטה. לא טקטיקה. לא אסטרטגיה. עוצמה ונחישות : "נתתי לאינסטינקטים ולרגש שלי להוביל אותי", אמר.

החגיגות באוטובוס הקבוצה בסיום המרוץ שיקפו את חשיבותו. הבעלים סילבן אדמס ושותפו מייסד הקבוצה רוני בר און צפו בדקות האחרונות במתח עצור שהתפרץ בסיום אל מול התמונות שנשקפו מהמסך. "עלינו היום מדרגה נוספת. איזה רגע מאושר", אמר בר און. "מדובר באחד הרגעים הגדולים והמרגשים שחוויתי. סטיבי רכב כגיבור אמיתי בתנאים הכי קשים שיש. אנחנו נותנים עד כה עונה גדולה ממש".

הבצורת של קסיה נשברה
במעבר למרוץ המקביל לנשים: קסיה ניווידומה היא כבר שנים אחת מהרוכבות הטובות בעולם. היא תמיד שם בעליה האחרונה, או כשמתקרבים לקו הסיום. אבל קרוב לחמש שנים עברו מאז שניצחה במרוץ. היום, בפסגת המור דה הוי, היא סוף סוף שברה את הבצורת.

הפולנייה, שסיימה השנה שנייה בטור של פלנדריה ורביעית בסטראדה ביאנקה, הצליחה לברוח לקראת סיום 146 הק"מ והקדימה את דמי וולרינג בשתי שניות. ההולנדית, שבשנה שעברה השיגה טריפל בארדנים, ממשיכה לחפש ניצחון ראשון העונה. אליסה לונגו בורגיני, שהקדימה את ניווידומה בספרינט לקו הסיום בפלנדריה, סיימה הפעם שלישית.