כהן נחת בארץ ומירר בבכי: "רציתי להיות קרוב לאמא"

כ-100 אוהדי מכבי נתניה קיבלו בחום את הקשר בשדה התעופה: "זה הבית שלי, וזה בסוף מה שהכריע, הכסף לא שיחק תפקיד. שלם עם עצמי, מכבד את באר שבע. לא בא ככוכב"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.19 - 22:40
תחילת כתבה

לראשונה מזה תשע שנים, אלמוג כהן חוזר לכדורגל הישראלי. אחרי שסיכם במכבי נתניה לארבע שנים עם אופציה לעונה נוספת, היום (רביעי) הקשר, שהעביר נכון להיום את מרבית הקריירה שלו בגרמניה, נחת בארץ ושב לקדנציה שנייה בקבוצת נעוריו. כ-100 אוהדים צהובים-שחורים הגיעו לשדה התעופה כדי לקבל את כהן, ובמהלך הגעתו אף שרו קללות להפועל באר שבע, שכזכור הייתה מועמדת לקלוט את כהן.

מדובר בחיזוק משמעותי במיוחד עבור היהלומים, שנפרדו מעלי מוחמד וחיפשו תחליף איכותי במרכז השדה. כהן, ששיחק בשש השנים האחרונות באינגולשטאט הגרמנית, החל את הקריירה הבוגרת שלו במכבי נתניה ושיחק במדיה במשך ארבע שנים בין 2006 ל-2010. ממנה הוא יצא לשלוש שנים בנירנברג ולאחר מכן עבר לאינגולשטאט, כשבתווך רשם תקופת השאלה קצרה בהפועל תל אביב.

"זה מרגיש נפלא", אמר כהן בראיון בשדה התעופה. "הייתה החלטה לא קלה, היה לי מאד קשה. יש עוד עבודה לעשות. בסופו של דבר מה שנתן את ההחלטה הסופית זה הרצון להיות קרוב לבית, קרוב לקבר של אמא. בסופו של דבר אני שלם עם עצמי. תואר? לא רוצה לדבר על זה. נתניה זה הבית שלי, רוצה רק לעבוד במגרש. לא אחד שאוהב לדבר בתקשורת, זה לא אני. אני בא לתת 100% במגרש. אני אישית מאד אוהב את ב"ש ומכבד אותם. בסופו של דבר הלכתי עם הלב והרגשתי שאייל סגל התאבד עליי. מה שהוא עשה פה זה בלתי רגיל".

בהמשך נשאל הקשר אם הוא בא על תקן הכוכב, וענה: "אני ממש לא כוכב, אני לא אוהב את המילה הזאת. אני אחד שעובד קשה. אני כבר 10 שנים בגרמניה אז יודע מה זה אומר הלחץ הזה".

בהמשך כהן גם בכה במהלך הראיון מרוב התרגשות, ולאחר מכן הוסיף: "אני חושב שבסופו של דבר זו תהיה סוג של חוויה מתקנת. עשיתי עונות נהדרות בגרמניה, וגם בנתניה. בלילה אני לא ידעתי איפה אני חותם עדיין, היה מבולבל. כסף לא שיחק תפקיד. ברגע שאמרתי שאני הולך עם הרגש קיבלתי מאות הודעות מאוהדים. אני גר פה, זה הבית שלי, ואני חושב שזה מה שהכריע. זה מרגש, ההודעות שקיבלתי זה היה מאד עוצמתי. כל ההמולה הזאת בימים האחרונים לא אופיינית לי, אני מאד שקט. מקווה שזו הפעם האחרונה שאצטרך לדבר ככה בתקשורת. זה היה קצת קרנבל".