הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיבל הודעה בטיסה: כך פוטר קומאן מבארסה

הזעם של ז'ואן לאפורטה שהוביל להחלטה עוד לפני נחיתת המטוס, שיחה הפרידה הקרה עם השחקנים, הספקות אצל הצעירים והדחיפה מצידו של צ'אבי. הלילה הארוך שעבר על הבלאוגרנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 07:54

יש פיטורים שלוקחים זמן ומגיעים אחרי מו"מ ארוך, אבל עזיבתו של קומאן את ברצלונה, עושה רושם, הייתה אחרי תהליך די קצר. שעות ספורות אחרי ההפסד 1:0 לראיו וייקאנו, המאמן ההולנדי קיבל את הבשורה המרה על סיום דרכו במועדון - ובתקשורת הקטאלונית שפכו מעט אור על השעות האחרונות של קומאן כמאמן ברצלונה.

על פי דיווח ב"ספורט", מיד אחרי ההפסד הצורם מול ראיו וייקאנו יצאה משלחת משדה התעופה שבמדריד לזה שבברצלונה. על המטוס עלו נשיא המועדון, ז'ואן לאפורטה, יחד עם חלק מחברי הדירקטוריון של ברצלונה וכמובן המאמן ההולנדי - ושם התקבלה ההחלטה לפטר את קומאן, דבר שזכה לביקורות בתקשורת, והעיתונאי אדו אגירה שמזוהה דווקא עם ריאל מדריד אמר: "לא מפטרים אגדה כמו קומאן בטיסה אחרי משחק, זה לא מכבד".

בדיווחים נאמר שלאפורטה זעם על איך שנראתה קבוצתו מול ראיו, והחליט להתייעץ על שאר ההנהלה על המשך דרכו של המאמן. לאחר שהקשיב לחוות הדעת של הדירקטוריון, לאפורטה קיבל את ההחלטה הסופית ועוד לפני נחיתת המטוס - הוא בישר לקומאן על החלטתו ואמר לו שייפרד מהשחקנים לקראת העזיבה היום (חמישי).

בזמן הזה, השחקנים עצמם לא ידעו על מה שמתרחש ולא דמיינו לעצמם שייתכן שהחל ממחר יהיה להם מאמן חדש. לאפורטה, אגב, הודיע לקומאן על הפיטורין לפני שידע האם צ'אבי ירצה להגיע או לפני ששוחח עם כל מחליף אחר. אגב, בעקבות ההחלטה, אימון הקבוצה שתוכנן לבוקר נדחה לשעות הערב.

עם הנחיתה בברצלונה, קומאן נסע באוטובוס השחקנים למתחם האימונים של ברצלונה, ולאפורטה הגיע ברכבו הפרטי. כפי שהתבקש, קומאן ערך לשחקנים שיחת פרידה - שעל פי הדיווחים, הייתה די קרה. "הוא איחל להם בהצלחה, אמר עוד כמה דברים והלך", דיווחו ב"אל צ'ירינגיטו". על פי הדיווחים, מיד אחרי השיחה קומאן עזב את המתחם וחלק מהשחקנים כבר מיהרו לשוחח עם צ'אבי. "לשחקנים הצעירים היה ביטחון מלא בקומאן, הם לא יודעים אם ירגישו ככה עם צ'אבי", הסבירו בקטלוניה.

במקביל, החלו השיחות עם צ'אבי. בקטאלוניה דיווחו שמאמן אל סאד לא הסתיר את רצונו להגיע ושלח מסר מיד לאחר ההפסד. המו"מ עם המאמן, שעדיין לא הסתיים כמובן, לא צפוי להיות ארוך. קבוצתו לא תערים קשיים ורק מפאת רצונו להתכונן מקצועית ולסיים את ההתקשרות עם אל סאד כראוי, נראה שהחתימה הרשמית תתקיים רק אחרי פגרת הנבחרות בנובמבר.

בינתיים, עולם הכדורגל כבר מתרגש מהגעת צ'אבי הצפויה. ריבאלדו היה הראשון לכתוב באינסטגרם: "אחרי עזיבתו של קומאן, הייתי רוצה שצ'אבי יהיה המאמן החדש של ברצלונה. יש לי הרבה ביטחון בו שיוציא את המועדון מהמצב הזה".