הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל י-ם תשתף פעולה עם מכבי ת"א, ברסקי מועמד

האדומים ישובו לליגת העל וכבר החלו לגבש תכניות: אריה ימשיך על הקווים, דנינו ואגאדה מועמדים, מושאלים מהצהובים יצטרפו ומי השחקנים שיישארו? כך תיראה העונה הבאה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.04.21 - 17:54
תחילת כתבה

מעל 20 שנות המתנה הגיעו לסיום. הפועל ירושלים, אחד מהמועדונים המפוארים בכדורגל הישראלי, חוזר לליגת העל. מיזם האוהדים שהתאחד עם הקבוצה המקורית עברה תהליך ארוך, בנה מועדון מאפס ואיחד את הקהל כל הדרך להעפלה מוצדקת לליגת העל.

מבחינת האדומים, מקומה של הקבוצה הוא רק בליגת העל, ואפשר לומר שלאורך שנים נבנתה תשתית, מחלקת נוער ומעטפת, שתאפשר למועדון לשרוד בליגת העל ולא להגיע לאפיזודה חולפת. אז איך תיראה הפועל ירושלים בעונה הבאה? הצצה ראשונה לתכניות של האדומים.

ראשית, זיו אריה, המאמן שהוביל את הקבוצה להישג הנהדר, אמור להמשיך. לאריה, שאף אימן בעבר את קבוצת הנוער של מכבי ת"א וכן את בית"ר ת"א בת ים, אין חוזה לעונה הבאה, אבל במועדון רואים בו שותף לדרך וכזה שמכיר את המועדון היטב ויכול להוביל אותו גם בליגת העל והוא צפוי להישאר.

האצטדיון הביתי של הקבוצה הוא כאמור אצטדיון טדי, כשאם במשחקי הליגה הלאומית ראינו כ-2,000 צופים, ההנחה היא שנראה כמות גדולה יותר של אוהדים ונקבל חגיגה ביציעים. לצד אריה, האיש שימשיך לנהל מבחינה מקצועית את המועדון הוא שחקן העבר, שי אהרון, שמשמש כבר שנים כמנהל המקצועי של הפועל ירושלים, והוא למעשה מעורב במחלקת הנוער ובבוגרים.

סגל השחקנים יעבור שינוי, אך לא משמעותי. אספקט מעניין מאוד צפוי להיות בגזרת שיתוף הפעולה עם מכבי ת"א. בגלל שזיו אריה ושי אהרון נמצאים ביחסים מצוינים עם הצהובים, הירושלמים צפויים לקבל עדיפות במעבר של שחקנים מושאלים אליהם על פני קבוצות אחרות בליגת העל.

המשמעות: שחקנים מושאלים למשל ששיחקו בבית"ר ת"א בת ים בעונה החולפת (רונן חנציס כמשל) שעדיין אין להם מקום במכבי ת"א, עשויים להשתפשף בליגת העל ולקבל קרדיט בהפועל ירושלים, שם יתנו להם מעטפת מתאימה. מדובר ב-Win Win לשני הצדדים, שכן זיו אריה מכיר ויודע כיצד לעבוד עם אותם כשרונות ממכבי ת"א, ובמועדון מקרית שלום מאמינים שהוא אכן יפתח את השחקנים הללו.

מלבד מושאלים ממכבי ת"א, יש גם מספר שמות שבהפועל ירושלים סימנו. הראשון הוא וויליאם אגאדה. החלוץ הניגרי מושאל להפועל חיפה, שמחזיקה באופציה להשאירו. אם וכאשר הקבוצה מהכרמל תוותר עליו, אז הפועל ירושלים תחזיר את הניגרי. אם הקבוצה של יואב כץ תחליט לממש את האופציה ולשלם את דמי העברה, אז להפועל ירושלים לא יהיה זכות וטו והם יאלצו לחפש אחר חלוץ אחר.

שם נוסף שעשוי להצטרף הוא רוסלן ברסקי. קשר הפועל חיפה מאוד מוערך על ידי הצוות המקצועי ובבירה מאמינים שהוא יוכל להיות עוגן מנוסה, שיעזור מאוד לשחקנים הצעירים בקבוצה. עוד שחקן שמסקרן את הירושלמים הוא בלם הפועל כפ"ס, עומר דנינו, שעשוי לחזק את ההגנה. אמיר עגייב הוצע לקבוצה, שעדיין שוקלת את מועמדותו.

מבחינת הזרים שיצטרפו, בהפועל ירושלים מבינים שזרים ששיחקו בישראל הם גם יקרים יותר ולכן יחפשו "מציאות" של זרים בלי ניסיון בארץ הקודש. להפועל ירושלים יש שיתוף פעולה עם אקדמיות בגאנה ובניגריה, ומשם אמורים להגיע חלק מהזרים הצעירים, כשבקבוצה מבינים שהם יהיו חייבים "לפגוע" בזרים, כדי לשרוד בליגה. השוער הראשון, אדאביו אדליי, ימשיך כשוער ראשון בוודאות, בעוד בהמשך יוכרע עתידו של קלטוס נומביל הצעיר.

מבחינת הסגל הישראלי, שחקנים רבים צפויים להמשיך: גוני נאור, סהר בראון, הראל שלום (שמחלים מפציעה), עומר אגבדיש, אשטה אווקה ועידן שמש צפויים להמשיך. לעומתם, מי שנמצא בסימן שאלה לקראת העונה הבאה הם הקפטן גל מאיו, גיא בדש, בן מייזן, לידור נקשרי ומאור ג'רסי שטרם התקבלה החלטה לגביהם. החלוץ הברזילאי, מאוריציו קורדיירו, שהגיע באמצע העונה, צפוי לעזוב.

בכל מקרה, הפועל ירושלים תמשיך להתבסס על התהליך הקיים והשחקנים שהובילו אותה לליגת העל. אם ציפיתם לראות שמות גדולים, נראה שהירושלמים פחות יחפשו רכש נוצץ בדמות שחקנים בכירים שבעבר כיכבו בליגת העל, אלא יכוונו לרכש שפוי, אבל כזה שישפיע יותר.