הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המעגל נסגר: אחרי 21 שנה, הפועל ירושלים בליגת העל

הקבוצה שאוחדה לה יחדיו השלימה את המסע: אחרי 0:2 על נס ציונה, האדומים של זיו אריה השלימו מסע ארוך מהליגות הנמוכות. סיכום הדרך עד לכאן - המטרה הבאה: הדרבי?

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: ברני ארדוב)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: ברני ארדוב)  30.04.21 - 17:54

הצד האדום של עיר הבירה התעורר מחדש: 21 שנה מאז ירדה לאחרונה מליגת העל, הפועל ירושלים חזרה היום (שישי) לליגה הבכירה - אחרי שהבטיחה את המקום השני בליגה הלאומית, בתום ניצחון 0:2 על סקציה נס ציונה. טדי נצבע אדום עם 6,000 אוהדים, בסיומו של מסע ארוך במיוחד - מסכסוך פנימי וקרע גדול, דרך קבוצת אוהדים ומודל מצליח, עד האיחוד (הבלתי נמנע) מחדש, ועונה גדולה שמסתיימת בהישג הכביר ביותר: האדומים, שוב, בין 14 הגדולות של הכדורגל הישראלי.

זה התחיל מסופה של עונת 99/2000. אז, הפועל ירושלים (עוד בניהולם של יוסי סאסי ו-ויקטור יונה) ירדה די בקלות, וסיימה במקום האחרון בטבלה. הירושלמים נשלחו לגלות ארוכה, ואחרי שנה אחת בלבד מצאו את עצמם בליגה הארצית (השלישית בגודלה). ירושלים חזרה בתום אותה העונה - ובסוף עונת 2002/03, ירושלים היתה תלויה בעצמה וזקוקה לניצחון בחוץ מול הפועל רעננה כדי לחזור לליגת העל. אלא שהמשחק הסתיים רק ב-0:0 - במה שנראה כמו הזדמנות בלתי חוזרת, שהתפספסה.

בשנת 2007 - קרע. חלק מאוהדי הפועל ירושלים עזבו את הקבוצה, והקימו עמותה חדשה - "הפועל קטמון ירושלים", כמחאה על התנהלותם של הבעלים סאסי ויונה. אחרי ניסיון כושל לחבירה עם הפועל מבשרת ציון, הוחלט להקים קבוצה בליגה ג' - שעשתה את כל הדרך. 11 שנים ארוכות מהתחתית שבתחתית, דרך תקיעת יתד בליגה השנייה, ועד הרגע לו חיכו - כאשר הפועל ירושלים המקורית סיימה את דרכה, וקטמון זכתה בשם המקורי. העונה, האדומים של זיו אריה השלימו את המלאכה בעזרת עונה חזקה ומרשימה (בעזרתם של שחקנים דוגמת גוני נאור, עידן שמש וסהר בראון) וכעת - החגיגות כולן שלהן.

ומה בעונה הבאה? הפועל ירושלים תיכנס, ככל הנראה, לעונת הישרדות - התנאים שהביאו אותה עד לכאן יצטרכו להשתדרג בהרבה כדי להתמודד בליגה הבכירה. אבל הניהול המוצלח של מועדון האוהדים, שבנה גם יסודות בריאים במחלקות הילדים, הנערים, הנוער ואפילו הנשים והילדות - יוכל גם להחזיק ולצבור כוח. והכי חשוב? בשנה הבאה, יש לנו סוף סוף דרבי ירושלמי. יש למה לחכות.