הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוז לצד מחיאות כפיים למואנס דאבור שהוחלף

עימות קולני בין משפחתו של החלוץ לאוהדים ביציע. צפו בשער

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.21 - 23:09

זה החל בחימום, נמשך לאחר שכבש את ה-0:2 של ישראל והסתיים כשהוחלף בדקה ה-57. אחרי שהוחזר לסגל נבחרת ישראל בעקבות הפוסט מעורר המחלוקת שהעלה סמוך למבצע "שומר החומות", מואנס דאבור ספג הערב (שבת) שריקות בוז מחלק מהקהל באיצטדיון סמי עופר במהלך ה-2:5 המדהים על אוסטריה. בתגובה, ביקש הכרוז להימנע מהקריאות ולשמור על אחדות, כשבמקביל חלקים נוספים מהאוהדים מוחאים כפיים לחלוץ.

כזכור, חלוצה של הופנהיים והנבחרת העלה פוסט ברשתות בו הוא כותב ש״אל תחשבו שאללה מעלים עין ממבצעי העוולה, הוא רק ממתין ליום הדין״, זאת במהלך התחממות היחסים בין יהודים למוסלמים שהובילה למבצע "שומר החומות". דבריו של דאבור עוררו סערה בקרב חלק מהאוהדים הישראליים, כשבתגובה החליט החלוץ יחד עם ראשי הנבחרת להשתחרר זמנית מהסגל עד שיירגעו הרוחות.

בנוסף לשחרורו מהמדים הלאומיים, הגיב דאבור לאירועים שהתרחשו בעקבות הפוסט שלו: "ביקשתי להביע את מחאתי וכעסי על שימוש מופרז בכוח כלפי נשים וזקנים וזקנות שרק באו להתפלל ביום הכי קדוש שלנו השנה. אחד מהם הוא קרוב משפחה שלי, אדם מבוגר שהלך להתפלל וחזר הביתה פצוע. דעתי ברורה וחדה, כמוסלמי מאמין אני נגד כל אדם שפוגע או מנסה לפגוע במסגד אל-אקצא ולא משנה זהות הפוגע, מוסלמי יהודי, נוצרי או אתאיסט. בדיוק כמו שאני מגנה כל פגיעה במקומות הקדושים של כל הדתות".

החלוץ התייחס גם לפסוק שפרסם: "הפסוק שהעליתי מהקוראן בפוסט כולל את כל בני האדם ואני מאמין שבכל הדתות מדברים נגד עשיית עוול. יש לי חברים, אחים בלב ובנפש, יהודים, מוסלמים נוצרים. הזהות הדתית שלהם מעולם לא עניינה אותי. אני שחקן נבחרת ישראל, בחדר הלבשה שבו כולם מחבקים אחד את האחר בניצחונות ובהפסדים. החלום הגדול ביותר שלי היה ותמיד יהיה חברה שבה כולם מכבדים אחד את האחר, כואבים את כאבו ועוזרים לו בעת צרה. אינשאללה, אמן".

עם פרסום הסגל של ווילי רוטנשטיינר בשבוע שעבר, התעוררה מחדש סאגת שיתופו של החלוץ, כשכל התחזיות הצביעו על כך שחלק מן הקהל מתכנן להביע את מחאתו כנגד שיתופו של דאבור. הערב, כאמור, ספג שחקנה של הופנהיים ונבחרת ישראל שריקות בוז מהקהל המקומי.