הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאז זריקת הסרט: הנתון המדהים של ערן זהבי

הישראלי לא מפסיק להבקיע, וגם: המרחק ממוטל'ה שפיגלר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.21 - 07:58

הולך ומתקרב. אחרי שעבר באמצע השבוע את אלון מזרחי והפך לגדול כובשי ישראל בכל הזמנים, ערן זהבי כבש הערב (שבת) מול אוסטריה (2:5) את שערו ה-339 בקריירה וה-31 במדים הלאומיים, מה שמקרב אותו צעד נוסף לעבר שיאו המיתולוגי של מוטל'ה שפיגלר.

בנוסף, היום בלט גם נתון מדהים על הקריירה של זהבי: הופעת הבכורה שלו בנבחרת היתה בספטמבר 2010, במסגרת משחק הנבחרת נגד מלטה. מאז, ועד פרשת זריקת הסרט במשחק הביתי מול צפון מקדוניה, שבע שנים אחרי - הוא כבש בסה"כ שישה שערים בינלאומיים. אבל לאחר שפרש מהנבחרת, והוחזר ע"י ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג - הנתונים הם מדהימים: לזהבי יש 25 שערים ב-27 הופעות בינלאומיות, ממוצע של שער כל 82 דקות, ולמעשה רוב שעריו בנבחרת - והדרך אל השיא של מוטל'ה - נסללה מאז אותו רגע שפל.

כזכור, מאזנו של כוכב נבחרת ישראל בעבר ומי שהבקיע את שערה היחיד של החבורה בכחול-לבן אי פעם במסגרת המונדיאל, עומד על 32 כיבושים רשמיים. אך כעת, החלוץ המוביל של ווילי רוטנשטיינר רחוק בסך הכל שער בודד מהשוואת שיאו של שפיגלר, שעומד לבד בראש טבלת כובשי נבחרת ישראל בכל הזמנים. לזהבי כאמור, ישנם חמישה משחקים נוספים רק בקמפיין מוקדמות המונדיאל הנוכחי, וזאת מבלי לספור מפגשים נוספים שצפויים לו במדים הלאומיים בעתיד הקרוב.

נראה כי מדובר רק בעניין של זמן עבור זהבי, שהשלושער שלו מול איי פארו ברביעי האחרון היה זה שהקפיץ אותו גבוה מעל יוסי בניון ושייע פייגנבוים הניצבים יחדיו במקום השלישי. כזכור, לשניים 24 שערים בינלאומיים כ"א.

אך לא רק השיא המקומי עומד בפניי הסקורר הישראלי המחונן. עם 25 שערים ב-27 המשחקים האחרונים במדים הלאומיים, כולל שישה בקמפיין הנוכחי. למעשה, הכיבוש הערב נגד אוסטריה השאיר אותו במקום השני בטבלת כובשי מוקדמות המונדיאל, כשרק אלכסנדר מיטרוביץ' הסרבי מעליו (7). בדרך עבר הישראלי כוכבי על כמו רוברט לבנדובסקי, רומלו לוקאקו, ובוראק יילמאז (4 כ"א).