הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי שוב זרח, דסה גם בלט: ציוני הנבחרת

החבורה בכחול-לבן חגגה נגד אוסטריה, ומה עם רוטנשטיינר?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.09.21 - 23:43

חלום המונדיאל של נבחרת ישראל קיבל הערב (שבת) דחיפה אדירה. החבורה בכחול-לבן עלתה על כר הדשא בסמי עופר מול נבחרת אוסטריה ובאחד המשחקים ההתקפיים שנראו בשנים האחרונות ורשמה 2:5 ענק על הנבחרת מולה היא שואפת להילחם על המקום השני בבית במוקדמות מונדיאל 2022. רגע אחרי הניצחון המדהים, זה הזמן לחלק ציונים.

אופיר מרציאנו: עד הדקה ה-16 מרציאנו מנע שלושה שערים בטוחים ועוד הוסיף הצלת ענק בחצי השני. ההופעה ה-29 במדים הלאומיים תיחשב לאחת המוצלחות של השוער הישראלי. אם לא משחק הרגל, הציון היה יותר גבוה - 7.

אלי דסה: לא פעם ראשונה שדסה מצליח להעלים מגנים נהדרים. פעם אנדרו רוברטסון, היום דויד אלאבה. אין תחליף למגן הימני המצוין של ויטסה - 7.

ניר ביטון: לולא הפציעות לניר ביטון היו יותר מ-34 הופעות. הטוב היום מבין הבלמים של נבחרת ישראל - 5.5.

איתן טיבי: בגיל 33 טיבי חייב להפסיק לבצע שגיאות חמורות. הערב במזל שתי הטעויות שלו לא עלו לנו בשער. הוחלף בצדק במחצית - 3.

אוראל דגני: כמו טיבי, משחק שאוראל דגני ירצה לשכוח. מרקו ארנאוטוביץ' ושות' עברו אותו מתי שרצו, והוא היה נראה חסר ביטחון לחלוטין. איפה השחקן האגרסיבי והמהיר של בית"ר? לא לרמות האלה - 3.

סאן מנחם: בהיעדר מגן שמאלי בכושר משחק סאן מנחם לקח את ההזדמנות. בישול לדאבור, ורץ קילומטרז' רב על הקו. מה צריך יותר? הוחלף דקה 74 - 6.5.

חאתם עבד אלחמיד: לוקסוס גדול למאמן שיש לו שחקן כמו חאתם עבד אלחמיד שיכול לשחק בכל משבצת בהגנה ובקישור. לא עמדה טבעית, אבל שחקן ב"ש מילא יפה את המקום של דור פרץ. במחצית  השנייה שיפר את החלק האחורי מאוד - 7.

ביברס נאתכו: בהופעה ה-80 שלו הקשר השתיק הרבה אנשים. נלחם כמו אריה על המגרש והוכיח שוב שיש דברים שלא רואים בסטטיסטיקה. הוחלף בדקה ה-57 - 6.5.

מנור סולומון: מי שאמור להוביל את נבחרת ישראל בשנים הבאות הגיע למשחק הערב אחרי תצוגה חלשה מול איי פארו. כשהכישרון בן ה-22 בלבד בא מהאגף, עם הזריזות והטכניקה שלו, אי אפשר לעצור אותו. גול ענק אבל אחר כך נעלם - 6.5.

ערן זהבי:  בקצב הזה ערן זהבי יעקוף את מוטל'ה שפיגלר עוד בקמפיין הנוכחי. 66 הופעות, ושער מספר 31 לפנומן הישראלי, שנמצא שער אחד בלבד משפיגלר. רעב בלתי נגמר - 8.
 
מואנס דאבור: האיש של המשחק. לא רק בשל השער שכבש ולא רק בגלל היכולת, אלא בעיקר בעקבות העובדה כי בכל נגיעה שלו בכדור גם בחימום ספג קריאות בוז וידע לא להביא את זה לדשא. הוחלף בדקה ה-57 - 7.

ווילי רוטנשטיינר: לא ברור מה עושה עם שחקני ההגנה באימונים אבל כשיש לך שחקני התקפה כאלה, לא בטוח שצריך מאמן על הקווים. לזכותו ייאמר שפגע עם חאתם עבד אלחמיד כמחליף של פרץ ואחרי המשחק זוכרים בעיקר את התוצאה - 6

חילופים:
דן גלזר:
החליף את טיבי במחצית. חטיפה שלו הובילה לשער של ויסמן. חבל שלא פתח - 6.

שון ויסמן: נכנס במקומו של דאבור ובנגיעה הראשונה בכדור כבש. מחלוץ אי אפשר לצפות ליותר מזה. לא היה טוב נגד איי פארו - 6.

מוחמד אבו פאני: החליף את הקפטן נאתכו. לא הוסיף יותר מדי ונראה שהראש שלו לא במאה אחוז בנבחרת, אולי בגלל הבעיות בחוזה עם מכבי חיפה - 5.

אופיר דוידזאדה: נכנס דקה 74, אין ציון.

דולב חזיזה: נכנס בדקה ה-86, אין ציון.