"מהתגובה של ערן זהבי היה ברור שמשהו לא בסדר"

השיחה עם אשתו והבקשה מחבריו בפ.ס.וו. פרטים מהשוד בהולנד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 21:40
תחילת כתבה

ערן זהבי התמודד עם לא מעט אתגרים במהלך קריירת הכדורגל שלו, אבל מה שהתרחש היום (ראשון) בביתו שבאמסטרדם, הולנד, מאפיל על הכל. בעת שכוכב פ.ס.וו איינדהובן עשה את דרכו לעבר משחק החוץ מול ווילם II, אשתו וילדיו נפלו קורבן בביתם לשוד אלים ומזעזע, במסגרתו השודדים איימו בנשק חם על משפחתו ואף תקפו את שי זהבי, אשתו של ערן.

בעקבות החדשות המטלטלות, זהבי נגרע כמובן מיידית מסגל קבוצתו למשחק ועשה את דרכו בחזרה לביתו. עם זאת, המשחק נפתח כסדרו, ופ.ס.וו השיגה את שלוש הנקודות החשובות עם 0:2 בחוץ. לאחר שריקת הסיום, חבריו של זהבי לסגל סיפרו לתקשורת ההולנדית על רגעי החרדה שעברו על השחקן הישראלי.

על פי העדויות של שניים מהשחקנים, הקפטן דנזל דאמפריז ומרקו ואן חינקל, זהבי קיבל שיחת טלפון מאשתו בעת הנסיעה באוטובוס לכיוון האצטדיון, כאשר בזמן הזה השודדים היו עדיין בביתו. על פי אחד הדיווחים בהולנד, הפורצים גרמו לשי זהבי להתקשר לבעלה, זאת כדי שהאחרון יאמר להם היכן הם ימצאו את השלל בבית.

"אפשר היה לראות מהתגובה של ערן שמשהו לא בסדר מתרחש", שיחזר ואן חינקל והוסיף: "אשתו הייתה איתו בטלפון ואפשר היה לראות שהוא נסער מאוד. אני לא יודע בדיוק את הפרטים, אבל חושב שהשוד התרחש בזמן שהם דיברו. זה בטוח היה מפחיד מאוד עבור אשתו וילדיו. אנחנו מאחלים לערן ולמשפחתו את כל הכוח ומקווים שהם יחלימו בקרוב".

"לא היה פשוט להתרכז במשחק, אבל אמרנו האחד לשני שאנחנו צריכים לנצח את המשחק הזה בשביל ערן", אמר פיליפ מקס וסיפר על הבקשה של הישראלי מחבריו: "ערן אמר לנו לפני שהוא עזב כי אנחנו מוכרחים להתרכז במשחק". הקפטן, דאמפריז, המשיך: "עברנו את האירוע איתו באוטובוס, חווינו את הכל בשידור חי. זה לא ייאמן שדבר כזה קרה. זו חוויה איומה ונוראה. היה קשה לשחק אחרי הדבר הזה, אבל אנחנו מקצוענים. עמדנו במשימה וניצחנו את המשחק עבור ערן".

רוג'ר שמידט, מאמנה של פ.ס.וו איינדהובן, סיכם: "זה נורא מה שקרה. פשוט נורא. היינו בסיטואציה קשה מאוד והצלחנו להישאר מרוכזים וניצחנו במשחק חשוב מאוד. עם זאת, מה שקרה לערן, כמובן, מאפיל על כל זה".