הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נפל פעמיים: ההתערבות של ויניסיוס וניימאר

צמד הברזילאים התערבו על מי תעפיל לשלב הבא והכוכב של פריז ייאלץ לשלוף את פנקס הצ'קים. אנלקה ביקר את היכולת של הפריזאים: "הם שבריריים מנטלית. זה נורא, אבל זה חלק מהזהות שלהם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.03.22 - 19:05

כל כך הרבה כסף השקיעו בפריז סן ז'רמן. כל כך הרבה כוכבים גדולים, כל כך הרבה תקוות, ובכל עונה זה מתרסק מחדש. אמש (רביעי), הצרפתים רשמו פרק נוסף ומאכזב עבורם בליגת האלופות, כאשר שמטו יתרון נגד ריאל מדריד והפסידו 3:1. כדי להפוך את העניינים לגרועים עוד יותר, אחד הכוכבים של הפריזאים רשם הפסד שני באותו הערב, שלצערו היה כספי.

על פי דיווחים בברזיל, ניימאר וכוכב נוסף שהיה על המגרש אתמול, ויניסיוס, עשו ביניהם התערבות במסגרתה, מי שיעלה לרבע הגמר של ליגת האלופות יקבל תשלום יומי במהלך חגיגות יום שישי הטוב, חג לאומי בברזיל. ניימאר אומנם ייאלץ לשלוף את פנקס הצ'קים ולהעביר לחברו לנבחרת סכום יומי לא ידוע, אבל לא היינו ממהרים לדאוג לכוכב של פריז.

למרות השעשוע, גם כדורגל היה אתמול בערב ולצערם של הפריזאים, המשחק שהיה אתמול הוכיח פעם נוספת כי אסופת הכוכבים של קטאר לא מספיק חזקה כדי להתמודד מול ריאל מדריד. אחרי המשחק התייחס ניקולאס אנלקה, ששיחק בשני הצדדים, להפסד של פריז: "השחקנים של פריז פשוט שבריריים מנטלית", הטיח שחקן העבר, "זה נורא, אבל זה חלק מהזהות שלהם. הם חזקים טכנית ופיזית, אבל לא מנטלית".

כנראה שאת העובדה הזו גם כוכב המשחק אתמול, כרים בנזמה, ידע. בשיחת וואטסאפ בינו לבין חברו אמר החלוץ: "הם הולכים לעשות במכנסיים, הם לא יעשו כלום. זה הסיפור שלי". הנבואה של הצרפתי לא יכלה להתגשם בצורה יותר מושלמת, אחרי השלושער האדיר שלו ששלח את הבלאנקוס לרבע גמר ליגת האלופות.

כמובן שבתקשורת המקומית לא ריחמו על אסופת הכוכבים מפריז: "לא הגיוני", צעקה הכותרת ב'לאקיפ', כאשר ברקע תמונתו של ליאו מסי, שלא יגיע לגמר של המפעל בפעם השישי ברציפות. "האם זאת ההתחלה של הסוף עבורו?", תהו בתקשורת הצרפתית. "הוא היה בצל של אבמפה שסחב את פ.ס.ז'. נראה שהיכולת שלו להוביל קבוצה, נעלמה לגמרי העונה".

פרשן RMC, דניאל ריולו, היה בוטה במיוחד בביקורת שלו על הקבוצה של פוצ'טינו: "ספורט ברמות הגבוהות ביותר הוא עניין של מנטליות חזקה וצניעות. פריז סן ז'רמן מתכוננת למשחקים על ידי כך שהיא הולכת לתצוגות אופנה ומעלה סרטונים לטיקטוק, וזאת התוצאה".

מאוריסיו פוצ'טינו, שמעמדו כמובן מתערער מאוד אחרי ההדחה הערב, מצא את האשם מבחינתו: "השער הראשון שינה לחלוטין את המשחק. היינו טובים יותר לאורך כל השעה הראשונה, אבל המשחק הוכרע ב-10 דקות. זה לא יאומן שהעבירה על דונארומה לא נבדקה במערכת הווידאו".