הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי: "דנמרק שלטה, לא עמדנו על הרגליים"

חלוץ ישראל התאכזב אחרי התבוסה בדנמרק: "נצטרך לנצח בסקוטלנד בשביל לצאת עם משהו". רוטנשטיינר: "היה שיעור כואב". מנור סולומון: "הרגנשנו ביטחון בהתחלה, והתפרקנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.09.21 - 23:55

ערב עגום לנבחרת ישראל בקופנהאגן. החבורה של ווילי רוטנשטיינר הגיעה הערב (שלישי) לפארקן עם רוח גבית אחרי הניצחונות על איי פארו ואוסטריה, אך התבטלה לחלוטין וספגה 5:0 צורם אצל נבחרת דנמרק. פולסן (28), קר (31), סקוב אולסן (41), דלייני (58), וקורנליוס (91) חגגו על החבורה בכחול. ערן זהבי ומנור סולומון התייחסו להפסד בסיום.

"ציפיתי לעשות מעבר לזה והאמנתי, אבל במציאות זה לא קרה", אמר ערן זהבי בסיום המשחק. "נבחרת דנמרק עלתה עלינו בכל פרמטר, בין אם פיזי, טקטי, טכני, מהירות. בכל דבר הם היו יותר טובים מאיתנו. הפסדנו ועכשיו אנחנו עם הפנים לאוקטובר. הניצחון של סקוטלנד היום סיבך את הבית, יש בית מעניין ובשביל לעשות משהו צריך לעשות משהו במקומות קשים - אולי זאת תהיה סגירת מעגל לנצח בסקוטלנד. קצת לא עמדנו על הרגליים".

גם מנור סולומון ניסה להסביר את מה שקרה לנבחרת: "אני חושב שפתחנו מצוין. אמרנו שצריכים לפתוח טוב את 15-20 הדקות הראשונות והנענו את הכדור. הרגשנו ביטחון ואז הגיע השער הראשון שקצת פירק אותנו והם השתלטו על המשחק. הם טובים מאיתנו בהרבה ולא סתם הגיעו לחצי גמר היורו, זאת אחת הנבחרות הטובות בעולם. היה לנו שבוע מצוין ואנחנו ממשיכים קדימה. יש אופטימיות בגלל היכולת שלנו ואני חושב שאנחנו במומנטום למרות התבוסה".

המאמן ווילי רוטנשטיינר סיכם: "דווקא לאחר פתיחה טובה שלנו ו-28 דקות איכותיות, ספגנו שער שהיה יכול להימנע. דנמרק נבחרת מהצמרת העולמית וברמות האלה נענשים על כל טעות. זה היה שיעור כואב. ועדיין, שש נקודות מתוך תשע מציבות אותנו בעמדה טובה להמשיך במאבק. יש לנו חודש לנתח את המשחקים ולהיערך למפגש עם סקוטלנד ומולדובה. האיכויות של דנמרק בכל עמדה ובמשחק הקבוצתי, בצד משחק לא מוצלח שלנו הובילו לתוצאת סיום לא פשוטה".

ביברס נאתכו, קפטן הנבחרת, אמר: "נצטרך לנתח למה פתיחה טובה שלנו הסתיימה בסופו של דבר בתבוסה כואבת. גם אם סופגים שער צריך להימנע מקריסה. ברור שמדובר בנבחרת דנית מרשימה, שלא במקרה נעצרה רק בחצי גמר היורו והערב ראינו את האיכות הזאת בכל דקה. עשינו שני נצחונות חשובים השבוע, רצינו והאמנו שאפשר לסיים גם את המשחק מול דנמרק עם תוצאה הרבה יותר טובה. נענשנו על כל טעות ומהר. מצפה לנו קרב גדול בסקוטלנד, אותה אנחנו מכירים מצוין ובזכות 6 הנקודות שהשגנו הרבה בהמשך הקמפיין הזה תלוי בנו".

במקביל, חאתם עבד אלחמיד ספג הערב את הצהוב השני שלו בקמפיין ולכן לא יוכל לקחת חלק במשחק הבא של הנבחרת ב-7 באוקטובר אצל סקוטלנד.