מה עם הכסף? הסכומים שהשיח' התחייב לשלם

חשבון הבנק של בית"ר היה אמור לצמוח עד יוני. המספרים פה

תומר לוי
תומר לוי  11.02.21 - 17:31
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים כבר הייתה על סף היסטוריה ובמועדון כבר דמיינו כיצד חשבון הבנק יהפוך לשמן במיוחד. בפועל, קצת יותר מחודשיים אחרי ההודעה בדבר הרכישה ע"י השיח' חאמד בן ח'ליפה, העסקה נפלה ונראה כי הצהובים שחורים יאלצו לחפש תחלופות.

אז כמה כסף נמנע מבית"ר? הרבה מאוד. על פי ההסכם המקורי, עד חודש יוני 2021 היו אמורים לזרום לא פחות מ-17 מיליון יורו לטובת משה חוגג באופן פרטי והמועדון עצמו. בחודש ינואר היו אמורים להיכנס שלושה מיליון יורו, בפברואר עוד תשעה מיליון יורו ועד יוני עוד חמישה מיליון. כלומר סדר גודל של 70 מיליון שקל עד סוף העונה, חלק מהכסף כמובן לבעלים באופן אישי עבור ההשקעה שלו בבית"ר.

ההערכות דיברו על כך שהשקעתו של בן ח'ליפה תגיע לכדי 300 מיליון ש"ח, כולל החזר השקעת בעלים. סכום זה היה אמור לאפשר לתקציב בית"ר לצמוח בצורה דרמטית, ולהפוך לבעלת התקציב הגבוה בתולדות הכדורגל הישראלי, בכפוף כמובן לתקנות הפייר פליי.

מדובר על תקציב של 150 מיליון ש"ח, תקציב שמשתווה רק לתקציבים שמיץ' גולדהאר הנחית במכבי תל אביב. בנוסף לחיזוק הסגל, דובר גם על השקעה ארוכת טווח: שדרוג מחלקת הנוער, כולל אפשרות לרכוש את מתחם האימונים בית וגן (שלא שייך היום לבית"ר), ולהפוך אותו למתחם פרטי.

הכספים הענקיים הללו היו אמורים להגיע מספונסרים בעשרות מיליוני שקלים אותם התחייב להשיג השיח' במשרדו, שם נחתם ההסכם, על מנת להגדיל את התקציב משמעותית ממה שהיה עד כה. בנוסף, ההחזר לחוגג עשוי היה להגיע למאה מיליון ש"ח: 18.5 מיליון על הקנייה מטביב, והשאר בעקבות ההשקעה שלו לאורך השנתיים וחצי האחרונות.