"צריך לשאול את השחקנים למה ספגנו ככה"

ואן לוון לא חסך בביקורת כלפי שחקני מכבי ת"א: "חיפה ראויה אם לא ניצחה אותנו? זו שאלה לבכר". ייני: "חיפה הראתה אופי, מגיע לה שאפו"

תומר לוי
תומר לוי  09.05.21 - 22:53
תחילת כתבה

מכבי תל אביב התרחקה הערב (ראשון) מזכיה שלישית ברציפות באליפות באופן משמעותי. למרות יתרון מוקדם בן שני שערים, הצהובים סיימו ב-2:2 בלבד עם מכבי חיפה - ונותרו במרחק 4 נקודות מהמקום הראשון בטבלת ליגת העל, כשלסיום העונה נותרו שלושה מחזורים. כעת, העיניים של אנשי האלופה המכהנת יהיו נשואות לעבר יום רביעי, אז שתי הענקיות ייפגשו פעם נוספת באצטדיון בלומפילד, במקרה הזה במסגרת חצי גמר גביע המדינה.

פטריק ואן לוון היה מאוכזב כמובן מאובדן שתי הנקודות, והוא לא חסך ביקורת משחקניו: "פתחנו מצוין, אחרי ה-0:2 היה לנו גם מצב לעשות 0:3. לא עשינו את זה וספגנו שני שערים יותר מדי בקלות ואיבדנו שליטה במשחק. איך איבדנו את היתרון? צריך לשאול את השחקנים. הם ידעו מה לעשות ומאיפה הכדורים יגיעו".

כשנשאל אם מאבק האליפות הגיע לסיומו, מאמן מכבי תל אביב נשמע כמי שלא מאמין יתר על המידה: "נשארו כמה משחקים עד לסיום העונה ואולי יהיה לנו קצת מזל. אי אפשר לדעת מה יקרה, אנחנו נשחק עד הסוף ונראה מה יהיה. האם מכבי חיפה ראויה לאליפות אחרי שלא ניצחה אותנו העונה? זו שאלה למאמן של מכבי חיפה, אני לא מתכוון לענות על זה".

שרן ייני, קפטן מכבי תל אביב, הראה כהרגלו קלאסה: "כל הכבוד למכבי חיפה על החזרה מ-2:0. הם הראו אופי חבל על הזמן ומגיע להם שאפו. האם מגיע להם לזכות אם לא ניצחו אותנו? אני מניח שזו לא תהיה הפעם הראשונה שדבר כזה קורה. אני לא אופטימי מאוד לגבי הסיכויים שלנו, אבל נמשיך לנסות עד הסוף".

"אנחנו כמובן לא נוותר עד הסוף, זה באופי שלנו להילחם עד הרגע האחרון", הוסיף הקפטן הצהוב. "המירוץ אף פעם לא נגמר, עד שזה נגמר באופן סופי. בכל מקרה, מיום שני נתחיל לחשוב על חצי גמר הגביע. המשחק הזה מאוד, מאוד חשוב עבורנו".