הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עדכונים שוטפים: פרשת המעצר של משה חוגג

הדרישה של חוקרי 433 ודיווחים נוספים על תוכן החשדות

תומר לוי
תומר לוי  18.11.21 - 20:35

תגיות: ליגת העל

הכדורגל הישראלי התעורר לבוקר מטלטל, לאחר שהמשטרה הודיעה על מעצרה של אחת הדמויות הבכירות בענף בחשד לביצוע עבירות הונאה מתחום המטבעות הקריפטוגרפים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. בהמשך, פורסם כי מדובר במשה חוגג, בעלי בית"ר ירושלים. ערוץ הספורט עם עדכונים שוטפים על הפרשה.

21:32 כתבנו מוטי פשכצקי מעדכן: חוקרי יחידת להב 433 ביקשו הערב מבקרת התקציבים לראות את הערבויות שהציג בפניהם בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג. כמו כן התבקשה הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל להעביר את החומרים שנמסרו לה בעת הרכישה של חוגג את בית"ר ירושלים מידיו של אלי טביב.

21:23 ברצלונה הודיעה על ביטול החוזה שלה עם חברת Ownix, בבעלותו של משה חוגג, לאחר המעצר של איש העסקים הבוקר

21:00: מעצרו של קרוב משפחה נוסף של חוגג, החשוד בניהול כספי הקריפטו של בעלי בית"ר, הוארך עד יום שני.

20:40 משטרת ישראל הודיעה רשמית: בית משפט השלום בראשון לציון החליט להאריך את מעצרו של משה חוגג לעוד שישה ימים, עד 24.11. מעצרם של תשעת החשודים הנותרים הוארך בין חמישה לשישה ימים. לבקשת חלק מהחשודים, בית המשפט החליט שלא להתיר את שמם לפרסום.

20:32 דיווח של "חדשות 13": המשטרה בודקת מידע מודיעיני שהתקבל אצלה, לפיו משה חוגג הלבין כספים דרך ארגון פשע מאיזור המרכז. מדובר בפרטים ראשונים בלבד, נכון לעכשיו. בנוסף, נחקר סוכן הדוגמנית שהותקפה, לכאורה, מינית ע"י חוגג. באותה סוכנות עבדה עובדת שניסתה לקבל תשובות על דבר המעשה ופנתה לסוכן. הסוכן ניסה להשתיק אותה כשהוא ראה שהיא לא מרפה. היא פוטרה מהחברה.

18:54 עורכי הדין משה מזור ועמית חדד, המייצגים את משה חוגג, אמרו בתגובה למעצר: "מדובר בנושאים שהתפרסמו בעבר מטעם גורמים בעלי אינטרס ואשר כעת המשטרה בודקת אותם. חוגג מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו. אנו בטוחים שבסיום החקירה יתברר שאין שחר לטענות כלפיו."

17:40: אברהם לוי, מנהל בית"ר ירושלים לשעבר אמר ל'מגרש פתוח': ״מועדון כזה לא צריך בעלים פרטי. אנחנו לא מכבי פ״ת, יש קהל. בית״ר יכולה להחזיק את עצמה עם חבר נאמנים".

17:35: מעצרו של קרוב משפחתו של משה חוגג, שחשוד בניהול הכספים, הוארך בחמישה ימים. ישנו צו איסור פרסום על שמו. עו"ד עומרי עיני מסר שבני המשפחה של חוגג הגיעו לבית המשפט השלום בראשל"צ על מנת לחזק ולתמוך בו.

17:18 עו"ד עדי כרמלי, פרקליטו של אחד החשודים (שאינו חוגג עצמו) ל'מגרש פתוח': "לא מדובר בפרטים של חקירה ארוכה ומסובכת, אלא בסכסוך שנידון בין משה חוגג לאנשים אחרים. היום נפתחה חקירה גלויה על סמך המידע שהגיע מהסכסוך הזה למשטרת ישראל. מעצרו הוארך בהסכמה עד יום שני. הוא משוכנע שיוכח שידו אינה במעל".

16:30: הודעת מנהלת הליגה: ״אנו ממתינים לסיום חקירת המשטרה ומקווים שהרשויות יגיעו לחקר האמת בהקדם האפשרי. 
מנהלת הליגות לכדורגל תסייע לבית״ר ירושלים לעבור את התקופה הקשה הזו ותמשיך לשתף פעולה בנושאים הקשורים לליגה מול מנכ״ל הקבוצה, מוני ברוש (נציג המועדון במנהלת) ומול הנאמן, עו״ד יצחק יונגר, אליו הועבר ניהול הקבוצה בחודשים האחרונים״.

16:25: הותר לפרסום: משה חוגג הוא הבעלים שנעצר בחשד לעבירות הלבנת הון ובעבירות מין.

16:05: היחידה החוקרת ועורכי הדין הגיעו להסכמה של מעצר למשך שבעה ימים. המעצר הוארך עד ה-24/11 בשעה 14:00 (7 ימים).

16:03: השופט, ארז מלמד: "אני מכיר את טיב החשדות כבר כמה ימים, הייתי קופץ על ההצעה של המשטרה מעצר עד יום רביעי".

16:02: עוד מנציגי המשטרה: "החשוד נחקר מעט מאוד זמן אחרי חיפוש מאוד ארוך"

16:00: עמית חדד, עורך הדין של החשוד מסר: "נסכים שהחשוד יהיה עצור עד לרביעי, אם לא תהיה התפתחות בלתי צפויה. עד יום רביעי זה הרבה זמן". נציגי המשטרה הגיבו: "כל אימת שנצטרך את העצור לחקירה - נחקור אותו".

15:55: תיק חקירת הבעלים מכונה "המשחק הגדול".

15:53: בהסכמה משותפת, מעצרו של הבכיר בכדורגל יוארך ב-6 ימים.

15:45: הדיון בהארכת המעצר יתקיים שלא בנוכחות החשוד שלא יהיה נוכח באולם הדיונים.

15:31: התביעה ביקשה הארכה של 11 ימים לפחות.

13:20: הערכה: יש עד מדינה בפרשה.

13:00: ב-14:00 שמונת החשודים יגיעו לדיון בהארכת מעצר.

12:00: בקבוצה של הבעלים החשוד ממשיכים לעסוק בפרשה: "ככל שידוע לנו אין כל קשר בין החשדות לכאורה לבין פעילות המועדון. נשתף פעולה באופן מלא עם כל גורם חקירתי ונציג כל מסמך שיידרש בשקיפות מלאה. למען הסר ספק פעילות המועדון נמשכת כסדרה ובהמשך היום יתקיימו אימונים סדירים של כלל קבוצות המועדון".

9:30: חוקרים ממשטרת ישראל הגיעו למשרדי הקבוצה ולמתחם האימונים שלה, ובדקו מסמכים רלוונטיים לחקירה. החוקרים אספו עמם כמה מסמכים וסיימו את עבודתם לאחר מספר שעות.

8:30: במועדון של החשוד קיבלו בהלם את הבשורה והגיבו: "אנחנו לא מבינים במה מדובר, אבל במקרים כאלה הרבה פעמים חוקרים ומשחררים. נקווה שגם פה יהיה ככה".

7:15: המשטרה עצרה 8 חשודים, ביניהם בעלים בקבוצת כדורגל על עבירות בתחום ההונאה מתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.