הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משה חוגג הוא הבכיר שנעצר בחשד להלבנת הון ועבירות מין

אחרי חקירה סמויה, המשטרה ביצעה מעצרים בחשד לביצוע עבירות הונאה בתחום הקריפטו בהיקף של מאות מיליוני שקלים תוך הצגת מצג שווא. בחקירה עלו חשדות נוספים נגד בעלי בית"ר

תומר לוי
תומר לוי  18.11.21 - 16:03

תגיות: ליגת העל

טלטלה בכדורגל הישראלי - נראה שהמשפט הזה חוזר על עצמו יותר מדי בשנים האחרונות. היום (חמישי) התפוצצה פרשיה גדולה נוספת המערבת בכיר בענף וכעת, משהדיון בהארכת מעצרו הסתיים הותר לפרסום שמו - משה חוגג. כחלק מפרשיית "המשחק הגדול", מעצרו של בעלי בית"ר ירושלים הוארך בשבעה ימים, זאת לאחר שהדיון בעניינו התקיים בלעדיו.

בעלי בית"ר ירושלים, כידוע, לקח צעד אחורה בנוגע לניהולו של המועדון וכעת הוא, יחד עם שבעה אנשים נוספים, נחקר בחשד לביצוע עבירות הונאה מתחום המטבעות הקריפטוגרפים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. על פי החשד, במהלך תקופה ממושכת, החשודים וביניהם חוגג, פעלו בצוותא באופן שיטתי, תוך ביצוע הונאה של משקיעים במספר מיזמים בתחום המטבעות הקריפטוגרפים. בין פרטי העבירות ניתן למצוא איסור הלבנת הון, קשירת קשר לפשע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסה במזיד ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

החשודים כל אחד על פי חלקו, גרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים, תוך הצגת מצג שווא למשקיעים פוטנציאלים להשקיע במיזמים רווחיים לכאורה. החקירה עד כה העלתה חשדות לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. במהלך החקירה עלו חשדות נוספים נגד החשוד המרכזי כי ביצע לכאורה עבירות מין ומוסר.

מעצרם של תשעת החשודים הנותרים הוארך בין חמישה לשישה ימים. לבקשת חלק מהחשודים, בית המשפט החליט שלא להתיר את שמם לפרסום. בין החשודים נמצאים גם שני קרובי משפחתו של חוגג, שניהלו את חשבונות הקריפטו של בעלי בית"ר ירושלים.

חוגג לקח את הפיקוד על בית"ר ירושלים באוגוסט 2018 לאחר שרכש אותה מידיו של אלי טביב בסכום של כ-26.5 מיליון ש"ח. בשלוש העונות שעברה תחת איש העסקים, הקבוצה מהבירה סיימה פעמיים בפלייאוף התחתון ופעם אחת במקום השלישי המוביל למוקדמות הליגה האירופית, אבל הודחה כבר בסיבוב המוקדמות הראשון.