הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קשה לי להאמין שערן זהבי ישבור את השיא"

אלון מזרחי בראיון לערוץ הספורט: "הוא בחר נכון, יהיה מעניין"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.06.22 - 16:13

אחרי שבועות ארוכים של התלבטויות ודיווחים, ההחלטה התקבלה: ערן זהבי חוזר למכבי ת"א. ובעוד האוהדים הצהובים כבר מצליחים לדמיין את הפיו-פיו ברחבי בלומפילד, יש אדם אחד שנשאר עם רגליים על הקרקע. מדובר באלון מזרחי, מי שמחזיק בשיא השערים של ליגת העל אותו הוא עלול לאבד לזהבי.

 • הוא חזר: ערן זהבי חתם במכבי תל אביב
 • השיחות עם איביץ' וגולדהאר נחשפות: מאחורי הקלעים על חזרת זהבי
 • בלי הבטחה לתפקיד מקצועי: החוזה של זהבי
 • יעקוף את מזרחי? מרוץ זהבי למלכות השערים
 • בלדה לחוזר: הקאמבקים שצלחו, ואלו שפחות
 • מי הפייבוריטית לאליפות? הצביעו בסקרים
 • "ערן עשה בחירה נכונה בעיני, ידעתי שהוא יחזור למכבי", אמר מזרחי בראיון לערוץ הספורט. "הוא עשה שנים יפות במכבי, זכה אליפויות, במלכות השערים, אין יותר יפה לסיים קריירה במועדון שהצלחת בו. מה גם שאני מניח שיקבל תפקיד מקצועי לאחר הפרישה".

  בגילו, הוא יכול לתת את אותה תפוקה שנתן בקדנציה הקודמת במכבי ת"א?
  "הוא עבר ניתוח עכשיו כך שאי אפשר לדעת באיזה כושר הוא, אבל הליגה הישראלית שלנו היא לא ליגה כזאת קשה שהוא לא בה ייתן גולים. לא הייתי אומר שזו ליגה חלשה מאוד, אבל זו ליגה חלשה לצערי - הן מבחינת איכות המשחקים והן מבחינת המיעוט בכוכבים. אני חושב שהוא בהחלט יכול לעזור למכבי והיא תהיה קבוצה חזקה איתו".

  ומה לגבי שיא השערים בליגת העל? ישבור?
  "אני עומד כרגע על 207 שערים והוא עם 125 שערים. הפער ביננו הוא 82 שערים, זה המון. על מנת שהוא יוכל לשבור את השיא, הוא צריך בכל עונה לכבוש 25 שערים ואפילו יותר. הוא כבר בן 35, ככל שאתה מתבגר כמות השערים יורדת. הרגשתי את זה על בשרי כששברתי את השיא בגיל 34 במדי ב"ש. הבקעתי אז 12 שערים לעומת שנים קודמות שהבקעתי תמיד מעל 20 שערים. הגוף שלך לא נשאר צעיר לנצח".

  "הוא צריך שלוש עונות לפחות כדי לשבור את השיא, יהיה לו קשה, הוא צריך להיות בטופ", המשיך השיאן הנוכחי. "25 שערים זה עדיין לא מספיק, אתה יודע מה זה להבקיע כל עונה 30 שערים? קשה לי להאמין שישבור את השיא, אבל אין ספק שזה יהיה מעניין כי כל הזמן ערן שואף לשבור שיאים. אתה יודע, זה שיא שהוא ייקח איתו לכל אורך הקריירה, כמו שזוכרים אותי, לך תדע מתי ישברו את השיא הזה".

  זהבי יכול להחזיר למכבי ת"א את האליפות?
  "אני חושב שמכבי - יחד עם זהבי, פריצה ויובאנוביץ' - בהחלט ירוצו חזק לאליפות לצידן של מכבי חיפה והפועל ב"ש. אי אפשר להמר על מי תיקח אליפות, גם חיפה החתימה שחקנים טובים, גם ב"ש התחזקה יפה, עובדה היא שב"ש סיימה לפני מכבי ת"א. קשה להמר, אבל אין ספק שאיתו יהיה ראש חץ מעניין - זה מה שחשוב. בשורה התחתונה, ערן זהבי במכבי - זה טוב לשני הצדדים".