הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השיחות עם איביץ' וגולדהאר נחשפות: מאחורי הקאמבק של ערן זהבי

הטלפון ממיץ' בפברואר, ההצעות שהחזיק, כולל אלו מגרמניה ומספרד, הטלפון לבעלים ביום רביעי ("לא יכול לאכזב את הקהל. באתי להחזיר את מכבי לפסגה"), ההבטחה של איביץ' ("שחקנים משמעותיים יגיעו בזכות הגעתך"), וההצהרה של זהבי: "לא אהיה מעורב מקצועית". מספר 7 חוזר לישראל מלא במוטיבציה, וגם: האם יקבל בונוס כתוצאה ממכירת חולצות? הסיפור המלא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.06.22 - 17:52

זה היה באוויר כבר לא מעט זמן, והיום (ראשון) זה הפך לרשמי עם הודעת מכבי תל אביב - ערן זהבי חוזר ללבוש צהוב. למרות הוודאות של הימים האחרונים, הסאגה סביב הכוכב הגדול של הכדורגל הישראלי בשבועות ובחודשים האחרונים הייתה גדולה. כעת, לאחר שהיא נגמרה, הגיע הזמן לעשות לכם סדר במה שהתרחש מאחורי הקלעים.

 • הוא חזר: ערן זהבי חתם במכבי תל אביב
 • בלי הבטחה לתפקיד מקצועי: החוזה של זהבי
 • יעקוף את מזרחי? מרוץ זהבי למלכות השערים
 • אלון מזרחי: "קשה לי להאמין שזהבי ישבור את השיא"
 • טירוף זהבי ברשתות: "אין יותר מרגש מזה"
 • בלדה לחוזר: הקאמבקים שצלחו, ואלו שפחות
 • מי הפייבוריטית לאליפות? הצביעו בסקרים
 • בתיווכם של הסוכנים רונן וגלעד קצב, כבר בחודש פברואר התקיימה השיחה הראשונה בין זהבי למיץ' גולדהאר, שרק רצה לדעת אם החלוץ יהיה מעוניין לחזור למכבי ולא דיבר איתו כלל על סכומים. בשלב הזה השחקן אמר לבעלים שבעיקרון הוא ירצה לחזור בסיום העונה. 

  בחודשים שלאחר מכן הוגשו לזהבי הצעות מעניינות ממספר קבוצות: DC יונייטד ושארלוט מה-MLS, אולימפיאקוס ובוטאפוגו. ההצעה הגבוהה ביותר הגיעה מהברזילאים, שהיו מוכנים לשלם לשחקן ארבעה מיליון יורו לשנה וחצי. מלבד הפניות הרשמיות הגיעו לידי האחים קצב פניות נוספות מקבוצות אמצע טבלה בגרמניה ובספרד וקבוצה טורקית בכירה.

  לאחר שקיבל מבוטאפוגו כל מה שביקש (שמירה, אבטחה, נהג פרטי לו ולמשפחתו) הוא התייעץ עם אישתו והילדים. לאחר ההתייעצויות הוא ביקש מג'ק אנגלידיס ליצור שיחת ועידה עם גולדהאר, שנערכה ביום רביעי האחרון. בשיחה אמר זהבי: "החלטתי לעמוד במילה מפברואר. לא יכול לאכזב את האוהדים. אני בוחר באתגר להחזיר את מכבי להיות מספר 1 בארץ".

  זהבי הוסיף בשיחה: "אני יכול לעשות יותר כסף בברזיל, אבל זה לא מה שמעניין אותי". לאחר השיחה עם גולדהאר, זהבי שוחח ביום חמישי האחרון עם ולדימיר איביץ'. המאמן אמר לכוכב שהגעתו תקדם הבאת שחקנים טובים בחלון הנוכחי. עם זאת, חשוב להגיד שזהבי לא התנה את הגעתו בחיזוק כזה או אחר ולא בא בכדי לקבל החלטות מקצועיות. השחקן הבין את רמת ההשקעה מעצם הבחירה בו.

  השיחה בין גולדהאר לזהבי בעת שהבעלים שהה בארה"ב היא נדירה מאוד, יש להגיד. גולדהאר לא נוהג לדבר עם השחקנים באופן אישי, על אחת כמה וכמה כאשר הוא נמצא בחו"ל.

  במסגרת החוזה החדש עם הצהובים, זהבי לא יכול להתאמן עד ה-1 ביולי ויחבור לקבוצה רק בתאריך הזה. הוא יקבל בעונה הראשונה 1.2 מיליון יורו ובעונה השנייה 1.3 מיליון יורו. בחוזה עצמו אין אופציה מעבר לשנתיים האלו ואין סעיף של מכירת חולצות.