הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנכ"ל EA מאמין שארגון FIFA מהווה מכשול למשחקי פיפ"א

אנדרו ווילסון: הרישיון של פיפ"א מגביל את הפוטנציאל של המשחקים שלנו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.22 - 09:39

אחת החדשות המפתיעות ביותר של השנה החולפת הייתה ש-Electronic Arts הודיעה כי היא בוחנת להסיר את השם FIFA מזיכיון הכדורגל המצליח שלה. מאז אותה הצהרה שום דבר לא אושר, אך נראה שהחברה מתקדמת לעתיד שבו משחק הכדורגל "פיפ"א" כבר לא קיים,  כך רואה זאת מנכ"ל EA, אנדרו ווילסון.

על פי הדיווח שנחשף לראשונה באתר חדשות הגיימינג "VGC", בשיחה סגורה עם עובדים החברה, מנכ"ל EA האשים את ארגון FIFA בעיכוב התקדמות סדרת משחקי FIFA. ככל הנראה השיחה התרחשה עוד בחודש נובמבר של שנה שעברה, שם הביע חוסר רצון מארגון הכדורגל והרישיון למותג הכדורגל שמגיע איתו.

מנכ"ל EA סבור כי רישיון זה מהווה "מכשול" לצמיחת הסדרה, שכן הוא היה מגביל אותם להרחיב את משחקי הכדורגל שלהם מעבר ל-11 על 11 המסורתי. נראה כי פיפ"א עיכבה או אסרה הגעה של מצבי משחק חדשים כמו גם סביבות דיגיטליות רחבות יותר" שככל הנראה מדברות על קריפטו ו-NFT.

ככל הנראה, אנדרו ווילסון משוכנע לחלוטין שעתיד המותג "פיפ"א" טמון לא לצד EA,  בנוסף ווילסון הוא הבהיר כי כמה שם המותג כבר לא זוהר כמו בעבר אמר כי בשנה שאין בה מונדיאל, המותג הוא "ארבע אותיות על העטיפה ושום דבר מעבר לזה".

הסיבה למחלוקת בין ענקית הגיימינג לארגון הכדורגל העולמי התחילה בשנה שעברה אחרי שנודע כי ארגון FIFA דורש מ- EA לשלם כפול מכפי ששילמה בעבר עבור זכויות השמות של פיפ"א. לפי הדיווח שנחשף , הסכום עמד על 2.5 מיליארד דולר.

הסכם החסות הנוכחי של EA ל- FIFA שנחתם לפני כעשר שנים מסתיים לאחר המונדיאל בקטאר בשנה הבאה. למרות שלא ברור מתי תתקבל החלטה על עתיד הזכיינית, EA כבר ביצעה מספר צעדים להבטחת עתיד סדרת המשחקים עם או בלי פיפ"א

ענקית הגיימינג הגיעה להסכם הארכת העסקה הנוכחית שלה עם איגוד שחקני הכדורגל FIFPro, מה שמעניק לה גישה לדמויות ולשמות של כדורגלנים מקצועיים. זמן לאחר מכן התגלה כי EA סימנה את השם "EA Sport FC" כמותג עם משרד הקניין הרוחני של בריטניה ומשרד הקניין הרוחני של האיחוד האירופי.