הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

העימות והפיוס: מה קרה בין דאבור לזהבי?

הסיפור מאחורי מה שגרם למהומה בסלובקיה. צפו בתקרית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.10.20 - 07:05
תחילת כתבה

כל דרמה טובה צריכה בתוכה גם פיתולים: מי כבר זוכר שרק בסיום המחצית הראשונה, כשהנבחרת היתה בפיגור, היה נדמה שמערכת היחסים בתוך הנבחרת - בין שני כוכביה הגדולים - קורסת? הלילה (רביעי), כשהיתה בפיגור של 2:0, קלטו מצלמות הטלוויזיה את מואנס דאבור וערן זהבי מתעמתים, כשרק התערבות של שחקני הנבחרת מנעה מהאירוע להתפתח לפסים אלימים יותר. לכדורגל, כמה טוב לומר זאת עכשיו, חוקים משלו.

 • זהבי: "היינו מתוסכלים. התווכחנו וקיללנו"
 • רוטנשטיינר הודה: "יש לנו תלות בזהבי"
 • אייל ברקוביץ': "ראיתי נבחרת ישראל לא מאומנת"
 • נבחרת של איש אחד: הציונים מה-2:3 על סלובקיה
 • שמישהו יעצור אותו: זהבי השתווה לבניון
 • "סקורר מהטופ האירופי": בהולנד פירגנו לערן זהבי

  כעת, נחשף גם - מה בדיוק קרה? חלוץ הופנהיים חשב במהלך המשחק שזהבי קילל אותו ואמר לו: "מי אתה שתדבר אלי ככה". בחדר ההלבשה ביקש זהבי לדבר עם דאבור ביחידות. השניים יצאו החוצה וזהבי הבהיר לו כי לא אמר מילה בגנותו. ואז, כאמור, הושג הפיוס - והתוצאה המלבבת לכל הצדדים.

  עוד לא ברור האם שני כוכבי הנבחרת הבלתי מעורערים יטופלו בכלל משמעתית, אבל לשניהם יש היסטוריה לא קטנה של השעיות: במקרה של זהבי, זכורה במיוחד "פרשת סרט הקפטן", אותה השליך במהלך ההפסד הביתי לצפון מקדוניה בסמי עופר. יום למחרת התקרית, ההתאחדות לכדורגל הודיעה על השעייתו - וזה בתמורה פרש מהנבחרת (זמנית).

  כאשר מונה אנדי הרצוג במקומו של אלישע לוי, הוא והמנהל המקצועי ווילי רוטנשטיינר שהגיעו יחד הגיעו להסכמות עם זהבי - והוא חזר למדי הנבחרת, אחרי הפסקה קצרה בקמפיין ליגת האומות, לטובת מוקדמות היורו - שם כבש 11 שערים.

  במקרה של דאבור, חלוץ הנבחרת עלה לכותרות כאשר הודיע ברגע האחרון כי ייעדר מהמשחק נגד פולין (בו הפסידה הנבחרת 3:1) עקב אירוע משפחתי.