הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי: "היינו מתוסכלים, התווכחנו וקיללנו"

הכוכב על הריב: "לפתור בחדר צדדי - גדולה". מה אמר דאבור?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.10.20 - 00:03
תחילת כתבה

יש שניצלו את המחצית הראשונה כדי להפנות אצבע מאשימה, ואחרים בכלל כיבו את הטלוויזיה עוד בהפסקה - אבל איך שלא תהפכו את זה, כל עוד ערן זהבי על המגרש, לא כדאי להספיד את הנבחרת. הכוכב הבלתי מעורער של החבורה בכחול-לבן, שוב סיפק את הסחורה, כבש שלושער והעניק 2:3 לישראל על סלובקיה. רגע אחרי, הנה מה שהיה לו להגיד.

עוד לפני השלושער, מה שגנב את ההצגה היה העימות בין הכוכב לבין מואנס דאבור. "הייתה תקרית לא נעימה", הסביר זהבי בסיום. "היינו מאוד מתוסכלים, ירדנו בפיגור והחמצנו, ולא הבנו אחד את השני. התווכחנו, זה הגיע לקללות, אבל הגדולה היא להיכנס לחדר פנימי, לפתור את הדברים ולהגיד לכולם שהכל בסדר. שנינו שיחקנו מצויין במחצית השנייה, לפעמים זה טוב, יש אמוציות ואכפת לשחקנים. מותר גם לריב. מי התחיל עם מי? האמת, עדיין מתווכחים על זה. במשחק הבא נביים משהו כדי שדאבור יכבוש את השלושער".

 וחזרה למשחק. "האמת שזה היה משחק מצויין שלנו, מתחילתו ועד סופו היינו עדיפים", הוסיף כובש השלושער. "בחצי הראשון היינו צריכים להוביל, אבל נקלענו לפיגור. אני שמח שידענו לצאת מזה ולנצח את המשחק. אני ידעתי? לא,לא,לא,לא, זה ידענו. עשינו משחק טוב מאוד, יכולנו לעשות את זה קל יותר, אבל זה גם יותר מתוק".

כשנאמר לו שהיכולת הטובה שלו מסתירה את האפרוריות של השאר, ענה הכוכב: "לכל אחד יש את הדעה שלו. אני לא בא לגנוב הצגה לאף אחד בנבחרת, אלא לעזור לה ולעשות את העבודה שלי בצורה הטובה ביותר. מה קרה? אני משחק בתפקיד שלי ומקבל את הכדור במצבים נוחים. אני משתדל לעשות את העבודה שלי, לעפמים כשנפתח זה נפתח ולא עוצר. מקווה שימשיך כך".

"אם ב-25 הדקות הראשונות אנחנו היינו מובילים 0:2, לא יודע אם מישהו היה מרים גבה. שיחקנו טוב. לעיתים אנחנו נוטים לבזבז הרבה אנרגיה במקומות שלא באמת צריכים לבזבז בהם אנרגיה. אנחנו נבחרת לא דומיננטית, אבל עם המון כישרון ויכולת בהתקפה ובקישור. אנחנו צריכים ללכת על כל הקופה ולא לפחד, כי יש לנו שחקנים טכניים מצויינים. להגיד לווילי? אני לא אוהב לנצל את מעמדי לדברים לא טובים. אני רוצה להגיע למצבים ולשחק התקפי יותר, אבל לכל מאמן דרישות וראייה משלו. פתחנו יותר מהוסס, אבל הוא עשה שינויים במחצית והכניס שחקני התקפה - ועל זה מגיע לו קרדיט".

מואנס דאבור, שיותר מתקשה לכבוש מאשר חברו, הוסיף: "נבחרת זה לא קבוצה, אני באמת עולה בכל משחק כדי לתת 200%. אני רץ, לוחץ, עובד קשה, לפעמים לא מגיע להזדמנות אחת כל המשחק. אנחנו יורדים אחורה לעזור להגנה לצאת מהלחץ הרבה פעמים. היום הרגשתי מצוין באופן אישי, הרגשתי שעשיתי הרבה דברים טובים. ערן כבש שלושער ומגיע לו כל הכבוד, הוא כוכב כדורגל. כיף שיש לנו אותו".

על הבצורת האישית אמר חלוץ הנבחרת: "עברתי בקבוצות, גם אם אתה לא טוב במשחק מסוים - אתה יכול לכבוש, ולהפך. אני מרגיש חלק מהשלושער של ערן ואני שמח מאוד מהניצחון, כל הכבוד לכולם".

"ווילי?", סיכם דאבור. "לדעתי הוא עושה עבודה באמת טובה, אנחנו מאוד מרוצים ושמחים איתו. הוא עובד איתנו על דברים ספציפיים שאנחנו רוצים לשפר ומשפרים, וראינו את זה במשחקים האחרונים. עמדנו טקטית טוב ועבדנו מצויין במשחקים מסוימים, כל נבחרת היום יודעת שיהיה לה קשה נגדנו. סקוטלנד? מגביר את תחושבת ההחמצה. עבר בראש כשנכנסו לחדר הלבשה, למה עכשיו ולא בסקוטלנד, אבל לא בוכים על חלב שנפשך. נעשה הכל להתשפר ואולי בעתיד נוכל לעשות משהו גדול".