הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההפתעה של בכר וזכרונות מ-94: החגיגות בירוק

במכבי חיפה חגגו את ה-1:2 על ב"ש ("הוכחנו מי הקבוצה הטובה בליגה"), את הניצחון הטקטי של המאמן על רוני לוי ועקצו את היריבה ("שהם יתעסקו בפרובוקציות, אנחנו נתעסק בניצחונות")

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.01.22 - 06:42

זה לא היה פשוט, אבל מכבי חיפה עשתה את שלה וניצחה 1:2 במשחק העונה בטרנר את הפועל באר שבע והגדילה את הפער בפסגה לארבע נקודות. ברק בכר קיבל מחמאות רבות על ההכנה וההפתעה שעשה לרוני לוי כשפתח עם חוסה רודריגס כבלם במערך גמיש שהבליט במחצית הראשונה את עומר אצילי ורז מאיר באגף הימני. "המחצית הראשונה הזכירה את מכבי חיפה של עונת 93/94 ואת העונה הראשונה בליגת אלופות", אמרו במועדון. במחצית הראשונה הירוקים איימו תשע פעמים על השער, לעומת שלוש פעמים.

 • "היה פוגרום במנהרה": דו"ח השופט מהמשחק בטרנר
 • אריק בנאדו: "רמות גועל כאלה לא ראיתי. מאיר אפילו לא התנצל"
 • תום בנאדו: "לחיפה יש חלק בעליהום נגד אריק בנאדו. הקבוצה יקרה לנו"
 • "תתביישו לכם": צפו בהשתוללות של ברק בכר
 • במחצית השנייה, האלופה נשארה בעשרה שחקנים בעקבות ההרחקה של רז מאיר והיא נאלצה לוותר על תוכנית המשחק שלה שכללה לחץ גבוה, הצטרפות של שחקנים רבים חלק הקדמי והנעת כדור מהירה. במועדון ציינו את דולב חזיזה שהחל את המשחק כקיצוני על כל הקו, אחרי ההרחקה תופקד כמגן ימני ובהמשך שב לכנף. בנוסף, הוא גם היה מעורב בשער השני.

  רודריגס ביקש להתחלף עם פתיחת המחצית השנייה וטען כי הוא חש בכיווץ בשריר הירך האחורי. במועדון מעריכים שלא מדובר בפציעה חמורה והספרדי ייבדק. רודריגס צייץ בסיום: "איזו קבוצה, מדהימה הקבוצה הזו, עם עשרה שחקנים חמישים דקות. ניצחון מאוד חשוב היום".

  המחצית השנייה הייתה בעיקר משחק לחימה של השחקנים של ברק בכר, החל מעומר אצילי ועד לשחקני ההגנה. שון גולדברג הציל שער מהקו לקראת הסיום וג'וש כהן רשם מספר הצלות מרהיבות. הקישור של מכבי חיפה רשם משחק טוב בראשותם של מוחמד אבו פאני ועלי מוחמד.

  במכבי חיפה סיכמו: "למרות ההרחקה הוכחנו מי הקבוצה הטובה בליגה. שבב"ש יתעסקו בפרובקציות ואנחנו נתעסק בלנצח. מחצית ראשונה פשוט אדירה ובמחצית השנייה המון אופי. ניצחון חשוב מאוד".

  במכבי חיפה ציינו את אלפיים האוהדים שדחפו את הקבוצה ב"טרנר": "הרגישו אותם יותר מאשר את אוהדי ב"ש, הם לא נגררו לפרובקציות והתנהגו למופת". הניצחון אמש היה העשירי ברציפות של מכבי חיפה בליגה והחמישי במשחק חוץ. בסיום נרשמה חגיגה ארוכה על כר הדשא עם אלפיים האוהדים, השחקנים והצוות. החגיגות זלגו לחדר ההלבשה, כולל רז מאיר המורחק.

  צ'ארון שרי טען שאוהדי הפועל ב"ש ירקו עליו ומוחמד אבו פאני ספג בקבוק בירידה לחדר ההלבשה, מה שכמעט והוביל לעימות בין הקשר לאוהדי ב"ש.

  ברק בכר סיכם את הניצחון: "זה היה משחק מאוד קשה, מאוד אמוציונלי עם הרבה אירועים, אני שמח שלמרות שהחצי הראשון שלנו היה מצוין והיינו צריכים להוביל בתוצאה גבוהה וקרה מה שקרה במחצית עם ההרחקה של רז, הצלחנו באמת לנצח בצורה קשה, אך מתוקה. כל אחד נתן מעצמו אקסטרה, לשחק מחצית שלמה נגד קבוצה כזו עוצמתית זה לא מובן מאליו".

  "עברנו את זה בצורה טובה ואני שמח שנתנו שמחה לאוהדים שהגיעו ולמאות האלפים שישבו בבית ואני בטוח שחיממנו להם את הלב", המשיך המאמן הירוק. "אני חוזר על חוק 24 השעות, אנחנו נהנה, נשמח ונתחיל להתכונן למשחק נגד הפועל ירושלים, ואין משחקים קלים. אנחנו נצטרך לתת את העבודה ולהמשיך עת המומנטום".

  ג'וש כהן שזכה למחמאות אמר בסיום: "משחק קשוח ובמיוחד המחצית השנייה שהיינו בחסרון של שחקן, נשארנו חזקים ויחד. היה מדהים לנצח, האוהדים היו אדירים. חגגנו עמם בסיום, זה היה נפלא. אנחנו יכולים לחגוג, אבל עברה רק חצי עונה הפנים קדימה ונצטרך להמשיך לעבוד קשה".