הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עימות המוני וקללות: דו"ח השופט מטרנר

גרסת ריינשרייבר להרחקה. עמדת האיגוד: עדיף היה להסתפק באזהרה ולא באדום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.22 - 09:30

שופט משחק העונה, רועי ריינשרייבר, שלח הבוקר (שלישי) את דו"ח השופט שלו לאיגוד השופטים ולהתאחדות לכדורגל, בתום משחק סוער ורווי אירועים. בדו"ח אותו מילא, השופט הבינלאומי תיאר את גרסתו לאירועים שהובילו להרחקתו של רז מאיר.

הבוקר התפרסם דו"ח השיפוט המלא ובו נכתב: "לאחר סיום המחצית הראשונה בזמן ירידת השחקנים והצוותים המקצועיים לחדרי ההלבשה כאשר הם מצויים במנהרת השחקנים התפתח עימות המוני בין שחקנים ואנשי צוות מקצועי מצד שתי הקבוצות. עוזר השופט דודו ביטון התמקם סמוך למדרגות המובילות לחדרי ההלבשה, ובמרכז מנהרת השחקנים כדי לחצוץ בין שתי הקבוצות (נוהל מקובל אשר מיושם בכל משחק)".

"כאשר הגעתי לאזור המנהרה לאחר מספר רגעים ראיתי את עוזר השופט דודו ביטון מנסה למנוע ולהשליט סדר בעימות אשר התפתח. לאחר כדקה נרגעו הרוחות עם הגעת אנשי הביטחון אשר הצליחו להשתלט על העימות בין המשתתפים.
בחדר ההלבשה השמיע בפניי עוזר השופט דודו ביטון ששחקן מכבי חיפה רז מאיר קילל את אנשי הפועל ב"ש : "כולכם קוקסינלים", דבר אשר הצית את הלהבות וגרם לעימות המוני של שחקני ואנשי צוות מצד שתי הקבוצות.

"מהשופט הרביעי דוד פוקסמן נמסר לי שמיד לאחר השריקה למחצית, בעל תפקיד ממכבי חיפה , דודו בזק , ירד מהיציע לעבר מנהרת השחקנים והגיע לעבר דנילו אספרייה אשר התעמת על כר הדשא עם קפטן מכבי חיפה, צ'ארון שרי. עצם ההגעה של בעל התפקיד לכיוונו של השחקן גרמה למהומה בין שחקנים מצד שתי הקבוצות אשר במהלכה קילל רז מאיר את אנשי הפועל ב"ש".

"יש לציין שבזמן המהומה בין השחקנים, טרם אמירתו של רז מאיר, עוזר השופט דודו ביטון הזהיר יותר מפעם אחת את השחקן (רז מאיר) וביקש ממנו שילך לכיוון חדר ההלבשה של קבוצתו וזאת כדי לנסות ולמנוע תגובה נוספת".

"ברצוני לציין שעוזר השופט עדכן שהשחקן המורחק לא יצר מגע פיזי עם אחד מאנשי הפועל ב"ש , אך דבריו גרמו להתלהטות העימות בין הצדדים. כחמש דקות לאחר העימות ולאחר ששמעתי את דבריי חבריי לצוות בחדר ההלבשה , יצאתי מחדר ההלבשה וקראתי לנציג משתי הקבוצות ועדכנתי את שניהם ששחקן מכבי חיפה רז מאיר מורחק".

"מיד לאחר מכן מאמן הכושר של מכבי חיפה , דרור שמשון , התפרץ בצעקות לחדר ההלבשה של השופטים :" למה אתה מרחיק את רז מאיר?" ביקשתי ממנו לצאת מחדר ההלבשה דבר אשר סרב לו ורק בעזרת אנשי האבטחה הסכים לצאת. בשל פעולתו הורחק מאמן הכושר ובמחצית השנייה לא נכח בספסל קבוצתו וישב ביציע האוהדים".

באיגוד השופטים היו מעדיפים שמאיר לא היה מורחק והיה ניתן להסתפק באזהרה במקרה והמשחק עוד לא חודש, אבל השופט הבכיר, שעד עתה עם הציונים הגבוהים ביותר העונה, בחר להיצמד להחלטה של הקוון הבכיר והמוערך.

והיו עוד אירועים במשחק, שיובילו להעמדתה לדין של הפועל ב"ש. ריינשרייבר ציין את זריקת החפצים על שוער מכבי חיפה, ג'וש כהן, והקבוצה מבירת הנגב צפויה לספוג קנס.